Για μένα

Γεια σας,

λέγομαι Ειρήνη Περυσινάκη, είμαι Μαθηματικός, πτυχιούχος του Πανεπιστημίου Κρήτης. Εκπόνησα τη διδακτορική μου διατριβή στο University College London, με θέμα "Πιθανοθεωρητικές ανισότητες για ειδικά κυρτά σώματα".

Tο Σεπτέβριο του 2007 μετατέθηκα στο Πειραματικό Γενικό Λύκειο Ηρακλείου Κρήτης, όπου υπηρετώ.

Από τον Νοέμβριο του 2008 είμαι επιμορφώτρια Β' επιπέδου για την αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών στη διδακτική πράξη.

Άλλα σχολεία της Μέσης Εκπαίδευσης όπου έχω εργαστεί:

• Γυμνάσιο και Λυκειακές τάξεις Μεθάνων (Ν. Πειραιά)
  • Γενικό Λύκειο Σπηλίου (Ν. Ρεθύμνης)
  • Γυμνάσιο Πόμπιας (Ν. Ηρακλείου)
  • Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Tυλίσου (Ν. Ηρακλείου)
  • 11ο Γενικό Λύκειο Ηρακλείoυ Kρήτης
  • 13ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Κρήτης

Έχώ επίσης διδάξει:

• Στο Τμήμα Θετικών Επιστημών του Τ.Ε.Ι. Κρήτης στο Ηράκλειο (ωρομίσθια)
  • Στο Μαθηματικό Τμήμα του Πανεπιστημίου Κρήτης (συμβασιούχος σύμφωνα με το Π.Δ.407)

Έχω συμμετάσχει σε πολλά συνέδρια στην Ελλάδα και το Εξωτερικό (τόσο της Μέσης όσο και της Ανώτατης Εκπαίδευσης), σε αρκετά από αυτά με δική μου διάλεξη.

Στείλτε μου ηλεκτρονικό μήνυμα στο iriniper[ατ]sch.gr

Η διαδικτυακή μου παρουσία

Εκτός από αυτόν τον ιστότοπο δείτε ακόμα: