Αφού διαβάσετε τα όσα σας γράφω , και αφού ανατρέξετε και στο σχολικό σας βιβλίο , θα εργαστείτε στα δύο κριτήρια (Εργασιες) που σας έβαλα για τα 3 Κεφάλαια ως εργασία, στα οποία θα τα απαντήσετε. Θα ακολουθήσει παιδιά με τον ίδιο τρόπο παρουσίαση και των υπόλοιπων 4 κεφαλαίων που έχουμε κάνει μέχρι τις αρχές Μαρτίου. Κάποια στιγμή , θα μπορέσουμε να κάνουμε και δια ζώσης διδασκαλία μέσω του Η/Υ και θα σας δώσω αναλυτικές οδηγίες και τον σύνδεσμο για την είσοδο σας στο μάθημα όταν γίνει. Περιμένουμε να πληροφορηθούμε από το Υπουργείο τι δέον γενέσθαι, την περίοδο του Πάσχα και εάν θα επιστρέψουμε  σύντομα στην κανονικότητα,  πράγμα που όλοι το ελπίζουμε.

Εύχομαι σε όλους τους αγαπητούς μαθητές και μαθήτριες μου, με τους/τις οποίους είμαστε μαζί τρία ολόκληρα χρόνια, καλή δύναμη, να ατενίζουν με αυτοπεποίθηση και αισιοδοξία το μέλλον και ως τελειόφοιτοι να προχωρήσετε στο επόμενο αποφασιστικό βήμα της ζωής σας, στις σπουδές σας στο Λύκειο.

Απευθύνω σε όλους σας εγκάρδιους χαιρετισμούς.

Αγαμέμνων  Κατσίκας