15Αύγουστος2020

Ε΄ Τάξη

Documents

Order by : Name | Date | Hits [ Ascendant ]

Ποιος έφαγε την τούρτα; Ποιος έφαγε την τούρτα;

Filesize: 203.28 kB
Downloads: 719

της Έλενας Ελληνιάδου
στα πλαίσια της Επιμόρφωσης εκπαιδευτικών στη χρήση και αξιοποίηση των ΤΠΕ στην Εκπαιδευτική διδακτική διαδικασία.

Το σενάριο εντάσσεται στις γνωστικές περιοχές των μαθηματικών και της Αισθητικής Αγωγής. Στην Τετάρτη και στην Πέμπτη τάξη μπορεί να αξιοποιηθεί στα εισαγωγικά μαθήματα "σύγκριση και διάταξη κλασμάτων"

Οι νομοί της Ελλάδας Οι νομοί της Ελλάδας

Filesize: 246 kB
Downloads: 1513

Του Ισαάκ Στόγιου

Διδακτικό σενάριο με χρήση ΤΠΕ στο μάθημα της Γεωγραφίας της Ε΄ Τάξης

Υλικά Σώ?ατα Υλικά Σώ?ατα

Filesize: 1.53 MB
Downloads: 1928

Της Παρασκευής Αθανασιάαδου

Σχέδιο μαθήματος για τα  Φυσικά Ε΄ ?η?οτικού, στην ενότητα "Υλικά Σώ?ατα".

Άγιος Δημήτριος ο πολιούχος της Θεσσαλονίκης Άγιος Δημήτριος ο πολιούχος της Θεσσαλονίκης

Filesize: 74 kB
Downloads: 1467

Του Αλέξανδρου Κόπτση

Το σενάριο αφορά τις γνωστικές περιοχές των Θρησκευτικών, της Ιστορίας, της Γεωγραφίας και ΤΠΕ κι απευθύνεται στους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού

Βυζαντινοί ναοί της Θεσσαλονίκης: Ιστορία-πολιτισμός  Βυζαντινοί ναοί της Θεσσαλονίκης: Ιστορία-πολιτισμός

Filesize: 69 kB
Downloads: 1074

Αλέξανδρος Κόπτσης

Το σενάριο αφορά τις γνωστικές περιοχές των Θρησκευτικών, της Ιστορίας, της Γεωγραφίας και ΤΠΕ.

Το σενάριο απευθύνεται στους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού.