49ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ
ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2010- 2011
ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΥΝΑΝΤΟΥΝ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΜΑΣ ΜΑΓΕΥΕΙ…
Κατά το τριήμερο της 17ης, 18ης και 19ης Δεκεμβρίου 2010 οι μαθητές της Α΄ τάξης και Β΄τάξης του 49ου λυκείου Αθηνών, που αρίστευσαν κατά την προηγούμενη χρονιά στη Φυσική παρευρέθησαν στο Συνέδριο της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών στην Αθήνα. Το συνέδριο διεξήχθη στο ξενοδοχείο Imperial στο κέντρο της Αθήνας και στο πολυκλαδικό σχολείο της Νέας Φιλαδέλφειας.
Συνοδοί οι καθηγητές Λυμπέρη Ασπασία ΠΕ04, Ραουζέος Ματθαίος ΠΕ04 και Κωστούρου Αδαμαντία ΠΕ03
ΣΕΤΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ
http://www.youtube.com/watch?v=NfMQ4PYdoE4
ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2009 - 2010
ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΥΝΑΝΤΟΥΝ ΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ Η ΦΥΣΙΚΗ ΜΑΣ ΜΑΓΕΥΕΙ…
Κατά το τριήμερο της 18ης, 19ης και 20ης Δεκεμβρίου 2009 οι μαθητές της Α΄ τάξης του 49ου λυκείου Αθηνών, που αρίστευσαν κατά την προηγούμενη χρονιά στη Φυσική παρευρέθησαν στο Συνέδριο της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών στην Αθήνα. Το συνέδριο διεξήχθη στο ξενοδοχείο Imperial στο κέντρο της Αθήνας και στο πολυκλαδικό σχολείο της Νέας Φιλαδέλφειας.
ΣΕΤΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ
http://www.youtube.com/watch?v=SXLmq6dPLc4