SMART SCHOOL: SMART CLASS

Στο σύγχρονο σύστημα μάθησης και ηλεκτρονικής εκπαίδευσης , η έξυπνη τάξη και το έξυπνο σχολείο δεν είναι άγνωστο, διότι σε μια έξυπνη τάξη θα υπάρχει εκπαιδευτικό σύστημα με υπολογιστή. Η έξυπνη κλάση παρέχει μια πλατφόρμα για την ηλεκτρονική τάξη e. Μπορούμε να το πούμε «White Board e Evolution» στην εκπαίδευση.

Το ερώτημα είναι τι είναι το έξυπνο σχολείο και τι είναι η έξυπνη τάξη και τι είναι η έξυπνη τάξη εκπαίδευσης. Υπάρχει μια ερώτηση επίσης: «Τι είναι το έξυπνο σύστημα σχολικής διαχείρισης;»

Οι διευθυντές σχολείων πρέπει να καταστήσουν ένα αποτελεσματικό σύστημα διαχείρισης της τάξης και μια καλά προγραμματισμένη διευθέτηση της τάξης επίσης. Πρόκειται να διδάξουν στην  έξυπνη τάξη του Smart Classroom. Σε μια έξυπνη αίθουσα διδασκαλίας, πρέπει να χρησιμοποιήσουν ιδέες έξυπνης διδασκαλίας στην τάξη.        Είναι πραγματικά εκπληκτικό να διδάσκεις σε μια παγκόσμια τάξη. Οι δάσκαλοι πρέπει να διαχειριστούν τη διαχείριση συμπεριφοράς στην τάξη στην τάξη του 21ου αιώνα. Μπορεί να υπάρχουν διαφορετικές δραστηριότητες στην τάξη του 21ου αιώνα. Η εκπαίδευση on line, η μάθηση και οι έννοιες «Smart Class» απαιτούν καινοτόμο και αποτελεσματική διαχείριση της τάξης γιατί είναι η αρχή της «έξυπνης τάξης του 21ου αιώνα» .

Εισαγωγή συλλογής εικόνων

Smart School