Modele subiecte bacalaureat 2019

3 – 6 septembrie 2019: rezolvarea dispuațiilor în cele DIN urmă, Ministrul Educaţiei a precizat că şi la Bacalaureat, şi la Evaluarea Naţională, va fi luată în calcul introducerea testelor grilă în anul 2020. Noile modele de subiecte au fost astfel date publicităţii Cu 2 zile întârziere. CONSULTĂ AICI MODELE DE SUBIECTE LA ROMÂNĂ LA EVALUARE NAȚIONALĂ 2019 CONSULTĂ AICI MODEL DE BAREM LA ROMÂNĂ CONSULTĂ AICI modèle SUBIECTE ROMÂNĂ UMAN BACALAUREAT 2019CONSULTĂ AICI MODEL BAREM ROMÂNĂ UMAN HOME NEWS SOCIAL Subiecte BAC 2019. MODELE de subiecte și barème Limba română și matematică Ministerul Educaţiei a délivré modelele de subiecte pentru examenul de bacalaureat 2019. Nu sunt teste-grilă şi la Română şi matematică, aşa cum s-a anunţat iniţial. Reamintim că examenul incepe în 3 iunie 2019, iar primele rezultate vor fi afişate în 8 iulie. 2 – 3 septembrie 2019: Evaluarea competențelor lingvistice Într-o limbă de circulație internațională – Proba C Ministerul Educaţiei a délivré modele de subiecte Atât pentru probele scrise, Cât şi pentru cele orale, de competenţe, care vor fi susţinute la Bacalaureat 2019. De asemenea, oficialii DIN Învăţământ au dat publicităţii şi legislaţia pentru examenul de anul viitor. Schimbări la Bacalaureat și la Evaluarea Națională. Cum este justificată Decizia 4 iulie 2019: Proba la alegere a profilului și specializării – Proba E. d) – Proba scrisă Ministerul a délivré modele de subiecte pentru bacalaureat şi Evaluarea Naţională.

Apoi le-a retras SUBIECTELE și BAREMELE la Ultima Probă de la examenul de BACALAUREAT 2018. Ce au de rezolvat elevii amintim că Ministerul Educației a modificat fără niciun anunț prealabil tipul de subiecte pe care le VOR da anul acesta elevii la Évaluarea Națională și Bacalaureat. Concret, subiectele de la BAC și Evaluarea Națională vor avea 40% Itemi obiectivi, adică întrebări deschise și Tip grilă, a declarat pentru Edupedu.ro președintele Centrului Naţional de Evaluare şi Examinare (CNEE), Marian Șuță. (Candidații de altă confesiune decat cea Ortodoxă, Care, în Data de 10 iunie 2019, sărbăĩc Rusaliile, pot fi programați pentru susținerea probei D în datele de 7 și 11 iunie 2019) Competenţe lingvistice Model limba germană modernă 1 iulie 2019: limba și Literatura Română – Proba E. a) – Proba scrisă modelele de subiecte la bac 2019 nu mai conţin teste grilă, aşa cum au fost propunerile iniţiale, publiez în urmă cu Două zile. Decizia a fost luată de ministrul interimar al Educaţiei, Rovana Plumb, după consultările avute, vineri, Cu reprezentanţii profesorilor, părinţilor şi elevilor. Nu se schimbă regulile în timpul jocului, a declarat vineri ministrul interimar al educației, Rovana Plumb, Care a anunțat că introducerea testelor-grilă la examenele naționale, Evaluare Națională și Bacalaureat, nu se va aplica în anul școlar 2018-2019.
Comments are Closed