... Το 13ο Δημοτικό Σχολείο Κερκύρας σας καλωσορίζει στην Ιστοσελίδα του και σας εύχεται καλή διαμονή ...

..........Υπό κατασκευή ..........

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Τo 13o ∆ηµοτικό Σχολείο Κέρκυρας ιδρύθηκε το 1984 για να καλύψει τις ανάγκες µαθητών στην περιοχή Αγίου Σπυρίδωνα Σαρόκου, µια γειτονιά κοντά στο εµπορικό κέντρο της πόλης και το νοσοκοµείο της. Από τότε ως σήµερα εξακολουθεί να στεγάζεται σε ενοικιαζόµενο κτίριο στην οδό Μιλτιάδου Μαργαρίτη, 68.

Είναι ένα εξαθέσιο ∆ηµοτικό Σχολείο µε δύναµη 121 µαθητών και 10 εκπαιδευτικών και ∆ιευθυντή τον κ .Νίκο Γιωτίτσα.

∆ιαθέτει τµήµα ολοήµερου σχολείου και συµµετέχει στο πρόγραµµα Ολυµπιακής Παιδείας.

Από το 2002 συµµετέχει στο Ευρωπαϊκό Πρόγραµµα «Σωκράτης» µε το σχολικό σχέδιο «Ανοιχτές Πύλες».

Email angelakapa@sch.gr

Χρήσιμες Διευθύνσεις

ΙΔΡΥΜΑ ΜΕΙΖΟΝΟΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ     ΔΥΣΛΕΞΙΑ    daskalos.edu.gr

school.gr        pathfinder.gr        eortologio.gr    corfu.gr    terrakerkyra.gr