Υλοποίηση επιμορφωτικού προγράμματος συνεργασίας με επτά συναντήσεις για την Ενδοσχολική βία με το Κέντρο Πρόληψης ΠΝΟΗ

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Σας ενημερώνω ότι σύμφωνα με την απόφαση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας κ Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας με αρ. πρωτ. 23639/10-11/2014, θα υλοποιηθούν επτά (7) επιμορφωτικές  συναντήσεις, βιωματικού χαρακτήρα, με εφαρμογή στην τάξη και ανά δίμηνο συναντήσεων ανατροφοδότησης, σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης ΠΝΟΗ για την ενδοσχολική βία και διαχείριση ιδιαίτερων συμπεριφορών στο σχολικό περιβάλλον. Οι συναντήσεις θα υλοποιηθούν στο ΚΠΕ Αρναίας 12.00-14.00.

Στις επιμορφωτικές συναντήσεις θα συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί των παρακάτω σχολείων που βρίσκονται στον οριζόντιο οδικό άξονα της Περιφέρειας μου και απάντησαν θετικά στην έγγραφη πρόσκληση που στάλθηκε στα σχολεία μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

1. ΔΣ Νεοχωρίου                                         Τάκου Αναστασία
  2. ΔΣ Σταγείρων-Στρατωνίκης                     Καλλινικίδου Σαπφώ
  3. ΔΣ Γαλάτιστας                                     Κρομμύδα Θωμαή
  4. ΔΣ Παλαιοχωρίου                                    Σαρίδου Κωνσταντίνα , Σαββοπούλου Μαρία
  5. ΔΣ Ζερβοχωρίων                                     Παπακούλα Ελένη

Παπαρδέλη Μελαχροινή

Πετσή Αικατερίνη

Φυλαχτός Χρήστος

Κόθρος Αθανάσιος

1. ΔΣ Αρναίας                                             Γουρτζελίδου Κατερίνα, Τοτόμη Μαρία
  2. ΔΣ Στανός                                               Χαλκιάς Αθανάσιος

Οι ημερομηνίες υλοποίησης των βιωματικών εργαστηρίων θα είναι για τις μεν πέντε πρώτες συναντήσεις:

18/11/2014

25/11/2014

2/12/2014

9/12/2014

16/12/2-14

Οι δυο τελευταίες ημερομηνίες με τις οποίες ολοκληρώνεται το πρόγραμμα θα υλοποιηθούν τον Ιανουάριο του 2015.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές και οι Προϊστάμενοι όπως διευκολύνουν την μετακίνηση των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών καθώς και να προχωρήσουν σε όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις στα ωρολόγια προγράμματα για την εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://aparaske.sites.sch.gr/?p=1872