Α επιμορφωτική συνάντηση και έναρξη του πιλοτικού προγράμματος “εκπαιδευτική αξιοποίηση των αρχαιολογικών χώρων και μουσείων της Βορειοανατολικής Χαλκιδικής από τα Δημοτικά σχολεία της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής,

Αγαπητοί συνάδελφοι καλησπέρα,

Καλούνται την Πέμπτη 22 Οκτωβρίου οι εκπαιδευτικοί που έχουν δηλωθεί από τα συμμετέχοντα σχολεία στο πιλοτικό πρόγραμμα “εκπαιδευτική αξιοποίηση των αρχαιολογικών χώρων και μουσείων της Βορειοανατολικής Χαλκιδικής από τα δημοτικά σχολεία της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής,

να παρακολουθήσουν την πρώτη επιμορφωτική συνάντηση στις 12.00-14.00 στο ΚΠΕ Αρναίας.

Απαραίτητη διευκρίνιση για τις σχολικές μονάδες που έχουν δηλώσει μεγάλο αριθμό εκπαιδευτικών είναι η εκ περιτροπής παρακολούθηση των σεμιναρίων από διαφορετικούς εκπαιδευτικούς και η μεταξύ τους επιμόρφωση στη σχολική μονάδα προκειμένου να μην παρατηρηθούν δυσλειτουργίες στο ωρολόγιο πρόγραμμα.

Παρακαλούνται  οι Διευθυντές και Προϊστάμενοι να προχωρήσουν στις απαραίτητες τροποποιήσεις των ωρολογίων προγραμμάτων και να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς να έχουν μαζί τους και ένα άδειο USB μνήμης για να αποθηκεύσουμε το ψηφιακό υλικό σε περίπτωση δυσκολιών λόγω δικτύου.

Για το περιεχόμενο του παρόντος εγγράφου να ενημερωθούν ενυπόγραφα όλοι οι εκπαιδευτικοί των Σχολικών μονάδων των σχολείων σας.

Παρακαλώ για τις  άμεσες δικές σας ενέργειες.

seminaria ekp_ programma4-nea

Απόστολος Παρασκευάς