Πρώτη επιμορφωτική συνάντηση για το σχολικό έτος 2016-17 στα πλαίσια λειτουργίας του Θεματικού Δικτύου Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

logo_asd

Αγαπητοί συνάδελφοι καλημέρα,

Σας ενημερώνω ότι τη Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2016, θα υλοποιηθεί στο ΔΣ Αρναίας και ώρα 12.00-14.00 η πρώτη επιμορφωτική συνάντηση στα πλαίσια λειτουργίας του Θεματικού Δικτύου «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο».

Στο εργαστήριο θα συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί που έχουν δηλωθεί σαν υπεύθυνοι από κάθε σχολείο και η μετακίνησή τους θα γίνει χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο.

Οι Διευθυντές και Προϊστάμενοι παρακαλούνται όπως προχωρήσουν σε όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις ώστε να διευκολυνθεί η μετακίνηση των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών καθώς και να προβούν στις απαραίτητες αλλαγές στο ωρολόγιο πρόγραμμα για την εύρυθμη λειτουργία των σχολικών μονάδων.

Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες.

Δρ. Απόστολος Παρασκευάς

Σχολικός Σύμβουλος 3ης ΠΕ Χαλκιδικής