Συνάντησης Διευθυντών και Προϊσταμένων Δημοτικών Σχολείων που συμμετέχουν στα εκπαιδευτικά προγράμματα 2016-17

Αγαπητοί συνάδελφοι καλησπέρα,

Σας ενημερώνω ότι θα υλοποιηθεί συνάντηση Διευθυντών και Προϊσταμένων των Δημοτικών Σχολείων της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής, στις 31 Μαΐου 2017 και ώρα 12.00-14.00 στο ΚΠΕ Αρναίας, των οποίων τα σχολεία  συμμετέχουν στα παρακάτω εκπαιδευτικά προγράμματα:

1.    Οι μαθητές των Δημοτικών Σχολείων της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής στα χνάρια της πολιτιστικής κληρονομιάς των μοναστηριών του Αγίου Όρους

2.    Οι μαθητές των Δημοτικών Σχολείων της 3ης ΠΕ Χαλκιδικής

ανακαλύπτουν και χαρτογραφούν τον τόπο τους και το περιβάλλον μέσα από τη διερεύνηση πηγών

Ειδικότερα καλούνται οι Διευθυντές και Προϊστάμενοι των Δημοτικών Σχολείων:

1.    ΔΣ Στανού

2.    ΔΣ Αρναίας

3.    ΔΣ Μ. Παναγιάς

4.    ΔΣ Νεοχωρίου

5.    ΔΣ Βάβδου

6.    ΔΣ Α Ιερισσού

7.    ΔΣ Β Ιερισσού

8.    ΔΣ Στρατωνίου

9.    ΔΣ Νέων Ρόδων

10.   ΔΣ Ουρανούπολης

11.   ΔΣ Βαρβάρας

Στη συνάντηση θα συμμετέχει και  η Διευθύντρια Εκπαίδευσης ΠΕ Χαλκιδικής κα Παπανικολάου Ευτυχία, η συντονίστρια της Εφορείας Αρχαιοτήτων Χαλκιδικής κ Αγίου Όρους κα Πολυζούδη Αρχοντία και ο υπεύθυνος του ΚΠΕ Αρναίας κ Λάμπρου Γιάννης.

Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες.

Ο Σχολικός Σύμβουλος

3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Π.Ε.

Χαλκιδικής

Απόστολος Παρασκευάς