29/05/2020

•    Τη Δευτέρα 1η Ιουνίου ανοίγει το σχολείο μας και οι μαθητές μας επιστρέφουν στις τάξεις τους, όχι όμως όπως πριν αλλά με τις νέες συνθήκες και κανονισμούς! Ως εκ τούτου, η Γ΄τάξη επιστρέφει και ξεκινάει τη Δευτέρα 1η Ιουνίου αλλά χωρισμένη σε 2 τμήματα. Το πρώτο τμήμα  Γ΄1  αποτελούμενο από τους μαθητές που το επίθετό τους αρχίζει από Α έως και ΜΠΑ έρχεται, Δευτέρα ,Τετάρτη και Παρασκευή, ενώ το τμήμα  Γ΄2  αποτελούμενο από τους μαθητές, που το επίθετό τους αρχίζει από ΜΠΕ  έως και  Ω έρχεται Τρίτη και Πέμπτη. Κάθε εβδομάδα γίνεται εναλλαγή ημερών και τμημάτων που προσέρχονται σχολείο. Όλοι οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους αντισηπτικό κι ένα μπουκάλι με νερό. Το πρόγραμμα μαθημάτων παραμένει το ίδιο καθώς και το ωράριο λειτουργίας του σχολείου, χωρίς ολοήμερο πρόγραμμα, δηλ 08.15’ έως 13.15’ . Περισσότερα και στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου.

Καλή επιστροφή σε όλους μας!

Ο δάσκαλος της Γ τάξης

Παβέλης Θανάσης

24/03/2020

• Παρακαλούνται όλοι οι μαθητές του σχολείου μας να εγγραφούν ως τις 06/04/2020 στο www.sch.gr και να μας κοινοποιήσουν τα email τους.

27/03/2020

•   Οι μαθητές της Γ΄ τάξης να αποστέλλουν  τα γραπτά τους και τις εργασίες τους,καθώς επίσης και τα προσωπικά τους email, τύπου  κ123456@sch.gr ,  που δημιούργησαν στο www.sch.gr,  στο email  apavelis@sch.gr  όπως επίσης κι  κάποιο άλλο email επικοινωνίας ή τηλέφωνο (προαιρετικά). Επίσης για όσους επιθυμούν, μπορούν να κάνουν είσοδο στο e-me με τους κωδικούς και το email του sch.gr που έχουν εγγραφεί, για να μπορέσουμε να τους προσκαλέσουμε στην ψηφιακή πλατφόρμα e-me.Μπορούν επίσης να μπουν στην ψηφιακή τάξη eclass του sch.gr και να δουν τις αναρτήσεις, εφόσον αυτή λειτουργεί! Επίσης σας ενημερώνουμε ότι τα ίδια αρχεία θα ανεβαίνουν και στο e-me  και στο eclass και κατά προτεραιότητα στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα μας. Για τυχόν απορίες και προβλήματα μη διστάζετε να επικοινωνείτε μαζί μας.

•     Οι μαθητές των υπόλοιπων τάξεων του σχολείου μας να επικοινωνούν με τα email των δασκάλων τους ή το email του σχολείου mail@29dim-athin.att.sch.gr

02/04/2020

•     Οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου μας μπορούν   να μπουν στο e-me με τους κωδικούς του sch.gr και να αναζητήσουν τον κ. Σολομωνίδη Λευτέρη, δάσκαλο της πληροφορικής και να του στείλουν πρόσκληση για εγγραφή τους στο e-me.                       Επίσης όσοι έχουν εγγραφεί ήδη στο σχολικό δίκτυο να μπουν στο e-class και να κάνουν αίτηση εγγραφής στα μαθήματα της τάξης τους.

Αρχική σελίδα | Οι τάξεις μας  | Επικοινωνία  Επισκέψεις: PHP Hits Count