Α΄ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Π.Ε. Ν.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ "Ο ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ"Κεντρική ΝΕΑ Δ. Σ. ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΕΛΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΧΟΛΕΙΑ-ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΝΤΥΠΑ

Εγκύκλιος του υπουργείου για τον αριθμό μαθητών ανά τμήμα στην Π.Ε. και στην Δ.Ε.

Απόφαση του ΔΣ του συλλόγου για τη σίτιση των Νηπίων

Καταγγελία του συλλόγου για ανώνυμες ΕΔΕ εναντίον συναδέλφων

Απόφαση του Δ.Σ. του συλλόγου για την αυτοαξιολόγηση

Εγγραφές νηπίων και μαθητών Α΄ τάξης διαδικασία και απαιτούμενα δικαιολογητικά

Ο Νόμος 4057/2012 το νέο πειθαρχικό των Δημ. Υπαλλήλων

ΦΕΚ νέες περιφέρειες Σχολικών Συμβούλων

Παρουσίαση του Ασφαλιστικού Συνταξιοδοτικού με τις τελευταίες ρυθμίσεις από τον Γιάννη Μπαλάγκα

Η νέα σύνθεση του ΠΥΣΠΕ Ανατ. Θεσσαλονίκης

Απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ για αύξηση κατά 10% των μαθητών ανά τάξη!!!

Λειτουργία ολοήμερων για το σχολικό έτος 2013-2014

Διευκρινιστική Υ/Α για τη σύνταξη Εβδομαδιαίου Ωρολογίου Προγράμματος 30_09_2013

Τροποποίηση στις αρμοδιότητες σύνταξης Εβδομαδιαίου Ωρολογίου Προγράμματος 20-09-2013Συνδικαλιστικές άδειες και Γενικές Συνελεύσεις εκτός χρόνου απασχόλησης

Από την εκδήλωση του Συλλόγου για τους συναξιούχους 2012-2014

Αξιολόγηση μαθητών στα σχολεία ΕΑΕΠ για όλα τα αντικείμενα Θεατρική-ΤΠΕ-Αγγλικά

Εργασιακά δικαιώματα των εκπαιδευτικών Π.Ε.

Οι  νέοι Δ/ντες Διευθύνσεων Π.Ε.όλης της χώρας

Πίνακας με την τοποθέτηση Σχολικών Συμβούλων

Νέες περιοχές μετάθεσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης όλης της χώρας

Η εγκύκλιος  μεταθέσεων 2013

Αποτελέσματα εκλογών του Συλλόγου 29ης Μαΐου 2013

Νόμος 4203/2013 για το παρουσιολόγιο των εκπαιδευτικών!!!!

Νόμος 4210/2013 ΄Αδειες, νέο καθεστώς

Προεδρικό Διάταγμα για την αξιολόγηση των εκπαιδευτικών 1-11-2013

Συγκρότηση νέου Δ.Σ του συλλόγου μετά τις εκλογές  στις 29 Μαίου 2013

Απόφαση του Συλλόγου για τροποποίηση Ωρολογίων προγραμμάτων

Ανακοίνωση των Συλλόγων Ν.Θεσσαλονίκης για τις συνεδριάσεις Συλλόγου διδασκόντων για την αυτοαξιολόγηση

Ορκίστηκε Βουλευτής το μέλος του Συλλόγου μας Γιάννης Αμανατίδης. Πρώτη φορά Θεσσαλονικιός δάσκαλος στη Βουλή!!!

Γιάννη από την ψυχή μας και σ' ανώτερα!!!

Σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα του συλλόγου μας.

Για την καλύτερη επικοινωνία και ενημέρωση ανάμεσα στο σύλλογο και όλους τους εκπαιδευτικούς θεωρήσαμε καλό να υπάρχει και η ηλεκτρονική μας επικοινωνία χωρίς βέβαια να χαθεί η παραδοσιακή ενημέρωση.

Σκοπός αυτής της τοποθεσίας Web είναι να βελτιώσει τις υπηρεσίες υποστήριξης που παρέχει ο σύλλογος στους εκπαιδευτικούς  μας. Εδώ μπορείτε να βρείτε πολλές λύσεις στα συνηθισμένα προβλήματα , να προτείνετε βελτιώσεις, καθώς και να μάθετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το σύλλογό  μας.

Τα γραφεία του συλλόγου μας βρίσκονται Αδραμυτίου 2  Τ.Τ. 55132 στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμαριάς. Τα γραφεία λειτουργούν Τρίτη και Πέμπτη 7-9μ.μ.

(Κάντε κλικ να δείτε το πρόγραμμα αιμοδοσίας)

Οι εργαζόμενοι που μισθοδοτούνται από τη Δ/νση μας μπορούν να αλλάξουν, εάν το επιθυμούν, τράπεζα μισθοδοσίας, καταθέτοντας στον εκκαθαριστή της Δ/νσης αντίγραφο πρώτης σελίδας τραπεζικού λογαριασμού, με πρώτο το όνομά τους και ΙΒΑΝ.

ΑΓΩΝΕΣ 2011

Συναδέλφισσες ,συνάδελφοι,

Ο σύλλογος εξέδωσε κάρτες εκπαιδευτικών, για ελεύθερη είσοδο στα δημόσια μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Η ταυτότητα εκπαιδευτικού μετά από Υπουργική Απόφαση δίνει το δικαίωμα σε όλους τους εκπαιδευτικούς να περνούν ελεύθερα στους αρχαιολογικούς χώρους και τα Μουσεία της Ελλάδας. Υπάρχει όμως και κοινοτική οδηγία όπου στα όρια της Ευρωπαϊκής Ένωσης όλοι οι εκπαιδευτικοί εφόσον το αποδεικνύουν, σε όλα τα κρατικά Μουσεία και Αρχαιολογικούς χώρους να περνούν ελεύθερα.

Η υπουργική απόφαση υπάρχει ανηρτημένη στη νομολογία της ιστοσελίδας μας.

Ταυτότητα εκπαιδευτικού δικαιούνται όλα τα οικονομικά τακτοποιημένα μέλη του συλλόγου καθώς και οι συνταξιούχοι εκπαιδευτικοί του.

Γραφείο Συλλόγου:

Αδραμυτίου  2

Τ.Τ 55 132

Τηλέφωνο& FAX Συλλόγου:

2310 439 345Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

apromitheas@sch.gr

ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΤΟΥ 170Υ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 4-4-2012

φωτογραφία εξωτερικού σύνδεσμου

Η ΝΕΑ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΣ Ε.Δ.Ο.Θ.

ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΠΕΤΡΟΣ ΚΕΤΙΚΙΔΗΣ

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΖΑΡΑΣ

ΤΑΜΙΑΣ & ΕΦΟΡΟΣ ΥΛΙΚΟΥ

ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ & ΕΦΟΡΟΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΪΤΣΙΔΗΣ

ΝΙΚΟΣ ΦΑΣΦΑΛΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΕΛΛΗΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΑΓΓΑΡΗΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ

ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ

23-08-2010

Την πλήρη απαγόρευση του καπνίσματος στους δημόσιους χώρους από 1η Σεπτεμβρίου 2010 αποφάσισε χθες η Εθνική Επιτροπή Κατά του Καπνίσματος, όπως ανακοίνωσε μετά τη συνεδρίασή της η υπουργός Υγείας Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου. Παράταση οκτώ μηνών θα δοθεί στα καζίνα και στα νυχτερινά κέντρα, με μουσική, τα οποία έχουν περισσότερα από 300 τραπέζια.

Διαβάστε ηλεκτρονικά τα τελευταία τεύχη του  Διδασκαλικού Βήματος

Εγκαίνια 18ου Δ.Σ.Καλαμαριάς και 20ου Νηπιαγωγείου Καλαμαριάς

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΚΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ 2010

08/03/2015

Ερωτήσεις ή προβλήματα σχετικά με αυτήν την τοποθεσία Web πρέπει να απευθύνονται στην [apromitheas@sch.gr].
Πνευματικά δικαιώματα © 2009 Ζιάκος Βαγγέλης vagelis@sch.gr. Με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.
Τελευταία τροποποίηση: 08.03.2015.