Εορτασμός της Επετείου της Ενσωμάτωσης των Δωδεκανήσων.

Στις 6 Μαρτίου 2018 γιορτάσαμε στο σχολείο μας την επέτειο της Ενσωμάτωσης των Δωδεκανήσων με τη μητέρα Ελλάδα. Φέτος η παρουσίαση έγινε με ένα διαφορετικό τρόπο. Τα παιδιά της Α’ και Β’ τάξης μας παρουσιάζουν τα Δωδεκάνησα κάνοντας μια περιήγηση στο χάρτη των Δωδεκανήσων. Το ταξίδι μας ξεκινάει από την Κάσο και καταλήγει στην Αστυπάλαια όπου μέσα από εικόνες του ”τότε” παρουσιάζεται ένα σύντομο αλλά περιεκτικό χρονικό από την Ιταλοκρατία έως την Ενσωμάτωση. Μέσα στις φωτογραφίες μπλέκεται το χτες με το σήμερα και κάνουμε ένα νοσταλγικό ταξίδι στο χρόνο βλέποντας τις αλλαγές που επήλθαν στο νησί μας κατά το πέρασμα των χρόνων.

Συμμετάσχετε στη συζήτηση

1 Σχόλιο

1. Γεια σας, αυτό είναι ένα σχόλιο.
    Για να ξεκινήσετε με την έγκριση, επεξεργασία και διαγραφή σχολίων, παρακαλώ επισκεφθείτε την οθόνη Σχόλια στον Πίνακα Ελέγχου.
    Τα άβαταρ των σχολιαστών προέρχονται από το Gravatar.

Σχολίασε