Προσχολική Αγωγή στη Δράμα

Σύγχρονες Παιδαγωγικές και Εκπαιδευτικές Πρακτικές στην Περιφέρεια Δράμας

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΣΑΡΑΦΙΔΟΥ

Σας καλωσορίζω στην προσωπική μου ιστοσελίδα.

Στόχος της είναι η ελεύθερη πρόσβαση σε υλικό και σε προγράμματα που αφορούν την Προσχολική Αγωγή στην Περιφερειακή Ενότητα Δράμας, η διακίνηση σκέψεων και θέσεων με απώτερη επιδίωξη ένα ανοικτό δημόσιο δημοκρατικό σχολείο που συνεχώς βελτιώνεται.

Στόχος μας είναι ένα αύριο χωρίς διακρίσεις, χωρίς αποκλεισμούς με τους/τις εκπαιδευτικούς πρωτοπόρους στο καινοτόμο και δημιουργικό. Στόχος μας τέλος είναι, κανένα παιδί να μη στερηθεί τη γνώση και το αύριο, γιατί οι γονείς του, οι εκπαιδευτικοί, η πατρίδα δεν κατανόησε το χαρακτήρα του, την κλίση του, την ιδιαιτερότητά του.

Η ιστοσελίδα αυτή περιέχει τη δραστηριότητα μας, δείγματα δουλειάς και εκπαιδευτικό υλικό.

Η 39η περιφέρεια Προσχολικής Αγωγής περιλαμβάνει τα Νηπιαγωγεία της περιφερειακής ενότητας Δράμας, δημόσια και ιδιωτικά, αριθμεί περίπου 140 νηπιαγωγούς και διαθέτει κλασσικά και ολοήμερα νηπιαγωγεία, μονοθέσια και διθέσια.

τελευταία ενημέρωση: 13-02-2017