Γιώργος Ασημακόπουλος

Κ α λ ω σ ή λ θ α τ ε

Αναρωτηθήκατε ποτέ:

Τι πίνακα θα ήθελε να αντικρίζει ένας μαθητής;

Αρχική Σελίδα

Αυτή η τοποθεσία φιλοδοξεί να αποτελέσει τόσο ένα σημείο αποτύπωσης ενδεικτικών προσωπικών στοιχείων όσο και μια (περιορισμένη φυσικά) συλλογή ιδεών για εκπαιδευτικούς και μαθητές που είναι ανοιχτοί στις ιδέες των άλλων και έτοιμοι να μοιραστούν τις δικές τους.

Στις επόμενες σελίδες θα βρείτε πρωτότυπο υλικό, αλλά και υλικό άλλων (πάντα με σεβασμό στον κόπο και στα πνευματικά δικαιώματα) και χρήσιμες παραπομπές που μας βοηθούν άμεσα ή έμμεσα στο έργο μας.

Υπάρχουν και διάφορα άλλα, φαινομενικά άσχετα με τα υπόλοιπα, ως απόρροια των προσπαθειών μας να βρούμε λογισμικό, υλικό ή απλά τρόπους επίλυσης προβληματικών καταστάσεων.

Η προσπάθεια αυτή υπολογίζει πολύ στα σχόλια, τις παρατηρήσεις, τις υποδείξεις και το υλικό που έχει να προσφέρει ο επισκέπτης, ώστε να γίνει καλύτερη και να εμπλουτίζεται.

www.mathissi.gr