Ομιλία του κ. Ευθυμιάδη Αποστόλου με θέμα: "Επιγραμματική σκιαγράφηση της συμβολής της Θράκης στους απελευθερωτικούς αγώνες του Έθνους (1361-1920)". Βραβεύσεις παιδιών μελών που εισήχθησαν στα ΑΕΙ και ΤΕΙ και χορευτών που πήραν το πτυχίο τους το 2006.Τιμητικές διακρίσεις χορηγών/μελών.

Αναμνηστικά και πλακέτες βραβευθέντων

Παρουσίαση της εκδήλωσης από τον ειδικό γραμματέα της Θ.Ε.Ν.Σ. κ. Τρουμπάτα Ευάγγελο

Χαιρετισμός από την Πρόεδρο της ΘΕΝΣ κ. Ευσταθοπούλου Ανθούλα

Ο ομιλητής κ. Ευθυμιάδης Απόστολος

Παρευρισκόμενοι στην εκδήλωση

Απονομή πλακέτας και αναμνηστικών στον ομιλητή κ. Απόστολο  Ευθυμιάδη από τον επίτιμο πρόεδρο της ΘΕΝΣ κ. Χαρ. Μπιτζίδη

Απονομή πλακέτας και αναμνηστικών στον Πρόεδρο του Ιδρύματος κ. Κων/νο Κεραμέα από την πρόεδρο της ΘΕΝΣ κ. Ευσταθοπούλου Ανθούλα.

Βράβευση του Αθανασιάδη Θεοδόση από τον εκπρόσωπο της Μητρόπολης Σερρών, για την εισαγωγή του  στο Χρηματοοικονομικό Μακεδονίας.

Βράβευση της Αρόγλου Όλγας από τον Βουλευτή κ. Λεονταρίδη Θεόφιλο, για την εισαγωγή της στο τμήμα πληροφορικής-ΤΕΙ Σερρών

Βράβευση του Δεδελούδη Λάμπρου από την βουλευτή κ. Κόλλια Μαρία, για την εισαγωγή του στο τμήμα Λογιστικής- ΤΕΙ Θεσ/κης.

Βράβευση της Κούκου Σωτηρίας από τον βουλευτή κ. Αναστάσιο Καρυπίδη, για την εισαγωγή της στο τμήμα Νοσηλευτικής - ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ

Βράβευση της Μανιτάρη Μαρίας από τον εκπρόσωπο του βουλευτή κ. Μουσιώνη για την εισαγωγή της στην Σχολή Επιστημών προσχολικής  ηλικίας-Αλεξανδρούπολη

Βράβευση του Μίτκα Χρήστου από τον Αντινομάρχη κ. Θεοφάνους για  την εισαγωγή του στο τμήμα Λογιστών-ΤΕΙ Σερρών.

Βράβευση του Παπαδόπουλου Ιωάννη από τον εκπρόσωπο του Δημάρχου Σερρών, για την εισαγωγή του στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης-Τμήμα Αγροτικής Ανάπτυξης (Ορεστιάδα)

Βράβευση της Τσαντσάνη Χριστίνας από το Δημοτικό Σύμβουλο κ.  Γαλάνη Στέλιο, για την εισαγωγή της στο τμήμα Χρηματοοικονομικό - Ασφαλιστικό – ΤΕΙ Αγίου Νικολάου Κρήτης.

Βράβευση του Τσικέ Πολυμέρη από το Νομαρχιακό Σύμβουλο κ. Πέτκογλου Ιωάννη για την εισαγωγή του στο τμήμα Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης

Βράβευση της Δερμιντζάκη Αικατερίνης από την ταμία της ΘΕΝΣ κ. Ανθουλάκη Φανή, για την απόκτηση του πτυχίου της (Γερμανική Γλώσσα & Φιλολογία του Αριστοτελείου Παν/μιου Θεσ/κης).

Βράβευση της Καρελή Ελένης από τον κ. Ευθυμιάδη Απόστολο, για  την απόκτηση του πτυχίου της (Βιομηχανικό Σχέδιο- ΤΕΙ Κοζάνης).

Βράβευση της Καρελή Ζαφειρούλας από τον κ. Κων/νο Κεραμέα, για  την απόκτηση του πτυχίου της (Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Ενεργειακής  Τεχνικής-ΤΕΙ Αθηνών).

Βράβευση του Παπαλεξίδη Θεοδώρου από τον Αντιπρόεδρο της ΘΕΝΣ κ.Τάνσαρλη Ευστράτιο για την απόκτηση του πτυχίου του (Νομική Θεσ/κης)

Τιμητική διάκριση του κ. Γκουντίδη Παναγιώτη  από τον Γ. Γραμματέα της ΘΕΝΣ κ. Μητάκο Δημήτριο, για την πολύχρονη προσφορά του στον Σύλλογο.

Τιμητική διάκριση του κ. Κατσαμπέρη Παρασκευά από την πρόεδρο της ΘΕΝΣ κ. Ευσταθοπούλου Ανθούλα, για την πολύχρονη προσφορά του στον σύλλογο