Προσωπικά στοιχεία

Ενδιαφέροντα
Αγαπημένα
Συλλογή φωτογραφιών

Καλώς ορίσατε στην τοποθεσία μου στο Web!

Γεια σας, ονομάζομαι Αθηνά Γκρίτζα και είμαι από την Κατερίνη Πιερίας.

Είμαι εκπαιδευτικός του κλάδου ΠΕ20 Πληροφορικής Τεχνολογικής Εκπαίδευσης και εργάζομαι στο 1ο Τ.Ε.Ε. Λευκάδας.

Ακολουθεί το βιογραφικό μου σημείωμα:

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ- ΘΕΣΗ

Μηχανικός Πληροφορικής Τεχνολογικής Εκπαίδευσης

Εκπαιδευτικός ΥΠΕΠΘ – ΠΕ20 Πληροφορικής

ΕΜΠΕΙΡΙΑ

- 01/06/01 – 31/12/02 : Σύμβαση έργω με το Α.Τ.Ε.Ι. Θεσσαλονίκης, ως εξωτερικός συνεργάτης για κάλυψη αναγκών του προγράμματος «EDUNET – Πανελλήνιο Δίκτυο για την εκπαίδευση».

- 01/11/02 – 31/08/03 : Απασχόληση στην εταιρεία Συστημάτων και Υπηρεσιών Πληροφορικής, ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ Α.Ε. – “O.T.S. S.A.”, Μοναστηρίου 125, 34527 Θεσσαλονίκη (Τηλ: 2310555045), ως Γραμματέας Πωλήσεων.

- 01/10/02 – 30/06/2005: Επιμορφώτρια στο Δημόσιο ΙΕΚ Λευκάδας ( Αλγοριθμική και Δομές Δεδομένων - γλώσσα προγραμματισμού Pascal, Λειτουργικά Συστήματα ΙΙ, Ασφάλεια Δεδομένων/Επικοινωνιών, Δίκτυα Υπολογιστών ΙΙ, Δίκτυα Υπολογιστών ΙΙΙ)

- 01/09/02 – σήμερα : Μόνιμη Εκπαιδευτικός του ΥΠΕΠΘ στο 1ο Τ.Ε.Ε. Λευκάδας, Ειδικότητα ΠΕ 20, Κλάδος Πληροφορικής

σπουδές

- Πτυχίο Θεωρίας της Μουσικής από το Conservatoire de Liege στο Βέλγιο.

- Απολυτήριο Λυκείου από το Κεστεκίδειο Λύκειο Βρυξελλών

- Πτυχίο Γαλλικών Sorbonne II του Institut Français de Thessalonique

- Πτυχίο Αγγλικών First Certificate in English (University of Cambridge)

- Πτυχιούχος Μηχανικός Πληροφορικής Τεχνολογικής Εκπαίδευσης από το Τμήμα Πληροφορικής της Σχολής Τεχνολογικών Εφαρμογών του Α.Τ.Ε.Ι. Θεσσαλονίκης.

ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ

- 28 και 28 Νοεμβρίου 2003 : Συμμετοχή σε διημερίδα επιμόρφωσης στα πλαίσια υλοποίησης των πράξεων 2.3.2.ιβ΄ «Επιμόρφωση των εκπαιδευτικών των ΤΕΕ και ΣΕΚ για να ανταποκριθούν στα νέα δεδομένα της σχεδιαζόμενης αναβάθμισης του θεσμού» και 2.3.2.θ΄ «Αξιολόγηση των πιλοτικών ΤΕΕ».

- Απρίλιος 2004 : Συμμετοχή στη δράση «Ανοίγοντας πανιά στο δρόμο για την Ιθάκη» στα πλαίσια της Ολυμπιακής Παιδείας.

- 08 και 09 Οκτωβρίου 2004 : Συμμετοχή στο τριήμερο σεμινάριο «Σχεδιασμός και Υλοποίηση Προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στο Ελληνικό Σχολείο

- 17/07/05 – 30/07/2005 : Παρακολούθηση σεμιναρίου στα πλαίσια του προγράμματος Leonardo da Vinci με θέμα «Οι νέες τεχνολογίες στις μεθόδους Επικοινωνίας και Διαχείρισης» (New Technologiew in communications and administration methods) στο Cheltnham της Αγγλίας.

Κεντρική | Προσωπικά στοιχεία | Ενδιαφέροντα | Αγαπημένα | Συλλογή φωτογραφιών | Σχόλια

Τελευταία ενημέρωση της τοποθεσίας 20/12/05