Καλώς ήλθατε στις 'εκπαιδευτικές σελίδες', το δικτυακό τόπο του Μπένου Μιχαήλ.

Σας εύχομαι ευχάριστη και δημιουργική περιήγηση.

Οι ‘εκπαιδευτικές σελίδες’ θα παρουσιάζονται σωστά στην οθόνη σας αν έχει ανάλυση 1024 Χ768 και επιλέξτε από το μενού του internet explorer: ‘προβολή’ , ‘μέγεθος χαρακτήρων’ , ‘μεσαίο’.

Η εμφάνιση των σελίδων του δικτυακού μου τόπου είναι λιτή και απέριττη, αντανακλώντας το συνολικό μου προφίλ, περιέχουν όμως πολύ υλικό. Ψάξτε και θα βρείτε.

Θα χαιρόμουν αν μου στέλνατε τη γνώμη σας, κριτική, σκέψεις, απόψεις, ιδέες, παρατηρήσεις, προτάσεις. Αν μου το ζητήσετε, θα δημοσιεύσω άρθρα σας (με το όνομά σας και, όσο μου το επιτρέπει ο παρεχόμενος από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο χώρος), αρκεί να έχουν καθαρά εκπαιδευτικό περιεχόμενο, να μην είναι προκλητικά ή υβριστικά και να φέρουν κάποια στοιχεία σας (το όνομά σας, την ιδιότητα (γονέας, μαθητής, δάσκαλος, καθηγητής - ειδικότητα, σχολείο)).

Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου στέλνατε πληροφορίες για λάθη, παραλείψεις, συνδέσεις που δε λειτουργούν.

Κάνοντας την κατάλληλη επιλογή στο αριστερό πλαίσιο αυτής της αρχικής σελίδας, μπορείτε να βρείτε:

Οφείλω στο σημείο αυτό: