Γιορτή Γ' Τάξης για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου

Με συνέπεια και σεβασμό γιορτάστηκε και φέτος στο σχολείο μας η εθνική επέτειος της 28ης Οκτωβρίου. Η γιορτή έγινε από τους μαθητές και μαθήτριες της Γ' τάξης με υπεύθυνες τις κυρίες: Λιβυδίκου Χριστίνα και Μπίλλη Σέβη.

Τα παιδιά ανέβασαν μια πρωτότυπη και αισθητικά άρτια θεατρική παράσταση παρουσιάζοντας το θέμα της επετείου μέσα από το πρίσμα των τεχνών.Θεατρικά σκετσάκια, χορός με την επιμέλεια της κ. Μπαρπάτση Αθανασίας, ποίηση, λογοτεχνία, σκίτσα και ζωγραφικοί πίνακες εμπλούτισαν τη γιορτούλα τους, με  τεχνική υποστήριξη  και από την κ.Νικηταρή Τσαμπίκα.

Με την αμεσότητα και την αθωότητα που διακρίνει τα παιδιά, κατάφεραν να μας συγκινήσουν, να μας διασκεδάσουν και να μας θυμίσουν τις ένδοξες στιγμές της ιστορίας μας. Ήταν απλά υπέροχα!

Την εκδήλωση "έντυσε" με  μελωδίες και τραγούδια η χορωδία του σχολείου μας.