KID'S ATHLETICS

Την Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου το σχολείο μας συμμετείχε στο καινοτόμο πρόγραμμα του Υ.Παι.Θ. KID'S ATHLETICS. Ένα πρόγραμμα που έχει στόχο να μυήσει τους μικρούς μαθητές στον κλασικό αθλητισμό.

Συμμετείχαν οι μαθητές των Ε' και ΣΤ' τάξεων, οι οποίοι με συνοδούς τους δασκάλους τους και υπεύθυνο προγράμματος τον Κ.Φ.Α. του σχολείου μας, Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου, πήγαν στο Νέο στάδιο Ανταγόρας με τα λεωφορεία του Δήμου και πραγματοποίησαν αθλητικές δραστηριότητες δρόμων, αλμάτων και ρίψεων με παιχνιώδη μορφή.

Τα παιδιά για μία ώρα περίπου διασκέδασαν με τα παιχνίδια του προγράμματος, έπειτα αξιολόγησαν τις επιδόσεις τους και έκλεισαν την εκδήλωση με διπλώματα που τους απένειμε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Δωδεκανήσου μέσω του υπεύθυνου εκπροσώπου του κυρίου Γιώργου Μιχαλάκη.