Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού

Την Δευτέρα 6 Οκτωβρίου το σχολείο μας τιμώντας την πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ναυτικού ομίλου.

Εκεί οι μαθητές των μεγάλων τάξεων συμμετείχαν σε εσωτερικό πρωτάθλημα μπιτς βόλεϊ που διοργανώθηκε με τη βοήθεια του Κ.Φ.Α του σχολείου, και τη συμμετοχή μαθητών.

Οι μαθητές επίσης έπαιξαν ποδόσφαιρο μεταξύ τους, καθώς και παιχνίδι μουσικοκινητικής με τη βοήθεια της μουσικού του σχολείου.

Στα πλαίσια της ημέρας και σε σχέση με τον θεματικό άξονα που ήταν: Ρατσισμός-όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι μας έκανε την τιμή να συμμετέχει στην αθλητική μας εκδήλωση, το ειδικό σχολείο του Δήμου μας. Οι μαθητές του ειδικού σχολείου έπαιξαν μπιτς βόλεϊ με τους μαθητές της ΣΤ' τάξης σε κοινές ομάδες. Τα παιχνίδια κίλησαν ωραία, οι μαθητές και των δύο σχολείων ευχαριστήθηκαν τους αγώνες και στο τέλος έβγαλαν αναμνηστικές φωτογραφίες για να θυμούνται την ευχάριστη νότα που δώθηκε στην αθλητική μας δραστηριότητα.