Χριστουγεννιάτικες δράσεις του Β1

Του Β1 τα παιδιά

δεν τα πιάνει η τεμπελιά,

είναι όλοι μια αγκαλιά,

αγάπη και φιλία στην καρδιά!

Έτσι λοιπόν αποφάσισαν να επισκεφθούν τους φίλους τους στο ειδικό σχολείο για να ανταλλάξουν χριστουγεννιάτικες ευχές, να τραγουδήσουν και να κάνουν μαζί δραστηριότητες! Φυσικά δεν πήγαν με άδεια τα χέρια! Με τα χεράκια τους παρασκεύασαν πεντανόστιμα χρωματιστά τρουφάκια για να κεράσουν τους φίλους τους! Την επόμενη μέρα, πέρασαν πολύ όμορφα στο γειτονικό σχολείο! Κέρασαν με περηφάνια τα γλυκάκια, τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και έφτιαξαν χριστουγεννιάτικα στολίδια από ζυμάρι! Τα παιδιά εργαστήκαν σε ομάδες και σε κάθε ομάδα αρχηγός ήταν ένας μαθητής του ειδικού σχολείου. Τα παιδιά έφυγαν με γεμάτα χέρια, αφού οι φίλοι τους τους δώρισαν ένα πάζλ, και γεμάτα όμορφα συναισθήματα! Την άλλη μέρα, δύο από τους μαθητές του ειδικού σχολείου μας έφεραν στην τάξη μας τα ψημένα πλέον χριστουγεννιάτικα στολίδια, χόρεψαν μαζί μας zumba και παρακολούθησαν χριστουγεννιάτικη ταινία.

Καλή χρονιά με υγεία και χαρά!