Παζάρι Μεταχειρισμένων Ειδών χώρο του σχολείου μας

Με μεγάλη επιτυχία έγινε και φέτος το Παζάρι που οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου την Κυριακή 2-11-2014 από τις 10:οο έως τις 15:00 σε συνεργασία με τη Διεύθυνση του σχολείου.

Οι γονείς ανταποκρίθηκαν θετικά στο κάλεσμα του Συλλόγου για συγκέντρωση μεταχειρισμένων ειδών και γέμισαν τον χώρο του θεάτρου του σχολείου μας με ποικιλία ειδών.

Έτσι, κάποιος με 1? μόνο μπορούσε να αγοράσει ρούχα, παπούτσια, παιχνίδια, βιβλία, είδη σπιτιού, κ.τ.λ. ενισχύοντας οικονομικά τον ίδιο τον Σύλλογο και εμπεδώνοντας στο παιδί του την αλήθεια που λέει ότι «κάτι που για εσένα φαίνεται άχρηστο για κάποιον άλλο μπορεί κάλλιστα να είναι πολύ χρήσιμο». Διάχυτη ήταν άλλωστε η ικανοποίηση σε οργανωτές και συμμετέχοντες από την πρωτοβουλία αυτή.

Στο τέλος σημαντική ποσότητα από διάφορα επιλεγμένα είδη δόθηκαν για φιλανθρωπικούς σκοπούς.