Ημερήσιοι περίπατοι

ΗΜΕΡΗΣΙΟΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Οι εκδρομές του σχολείου μας συνήθως συνδυάζονται και με μια δραστηριότητα περιβαλλοντικού ενδιαφέροντος , πολιτισμικού ή καλλιτεχνικού. Σε κάποιους από τους περιπάτους αυτούς τα παιδιά και οι καθηγητές βοήθησαν στον καθαρισμό του μικρού λιμανιού (Μανδράκι) καθαρίζοντάς το από σκουπίδια, κλαδιά και πέτρες. Άλλοτε τα παιδιά επισκέπτονται το μουσείο,ή τα ξωκλήσια του βουνού και του Παλαιόκαστρου. Σε κάποια άλλη εκδρομή οι μαθητές κάνοντας μια όμορφη πεζοπορία στη φύση, τράβηξαν φωτογραφίες για να τις αναρτήσουν σε διαγωνισμούς και σχετικές δράσεις. Πάντως, από τους περιπάτους αυτούς δε λείπει και το αθλητικό στοιχείο ,αφού τις πιο πολλές φορές καταλήγουν μαθητές και καθηγητές, στο γηπεδάκι του 5χ5.

Εορτολόγιο

Ρολόι