Λόγω των διαφορετκών χρήσεων της λέξης "πρόβλημα", είναι αναγκαίο να ξεκαθαρίσουμε πρώτα, τι εννοούμε όταν χρησιμοποιούμε αυτή τη λέξη. Ένας μαθητής αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα όταν ζητάει μία λύση αλλά δεν υπάρχει προφανής τρόπος για να φθάσει στη λύση αυτή. Ιδιαίτερα, μια προβληματική κατάσταση είναι διαφορετική απ' αυτές που έχει συναντήσει και επιλέξει ίσως κάποιος στο παρελθόν και δεν υπάρχει ένας έτοιμος αλγόριθμος, μια τεχνική ή μια πρφανής στρατηγική την οποία να μπορεί να χρησιμοποιήσει για να φθάσει σε μία λύση. Επομένως, το εάν μια κατάσταση μπορεί να χαρακτηριστεί ως πρόβλημα, εξαρτάται από το μαθηματικό υπόβαθρο του κάθε μαθητή. Έτσι ο πολλαπλασιασμός π.χ. 492x13, δεν αποτελεί πλέον πρόβλημα για τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου, ενώ θα αποτελούσε πρόβλημα για τους μαθητές της Β΄Δημοτικού. Για τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου, η εκτέλεση του πολλαπλασιασμού 492x13, περιλαμβάνει την εφαρμογή ενός γνωστού αλγόριθμου (τεχνικής) και επομένως είναι υπόθεση ρουτίνας. Για το λόγο αυτόν, ο όρος "άσκηση" χρησιμοποιείται συνήθως για να διακρίνει τέτοιους τύπους προβλημάτων.

Web Design

Maagraphics provide different types of websites such as Brochure     Website, E-    commerce website, Flash website and Contact management System (CMS) and such other areas where you need a strong and effective presence in the internet market. The websites created by maagraphics reflect the quality and philosophy of your company to assist you in converting browsers into buyers.

Print Design

Sub Item Name

Maagraphics provide different print design services such as Advertising Designs, Banner Designs, Brochures Designs, Direct Mail Design, Flyers Designs, Folders Designs, Image Clipping Paths, Invitations Design, Menu Design, News Letter Design, Packaging Design, Posters Designs, and Signage Designs. Our designers are serving industries like Films and Cartoons, Advertising firms, and other commercial companies.