Φτιάχνουμε το δικό μας ψωμί!
Φτιάχνουμε το δικό μας ψωμί
Οι μαθητές της Α και Β τάξης στα πλαίσια του προγράμματος της υγιεινής διατροφής μαθαίνουν ποια είναι τα δημητριακά και η αξία τους στη διατροφή μας. Το ψωμί κατέχει σημαντική θέση στην καθημερινή μας διατροφή. Έτσι τα παιδιά αποφάσισαν να φτιάξουνε το δικό τους ψωμί στην τάξη και να το ψήσουνε σ΄έναν παραδοσιακό ξυλόφουρνο που βρίσκεται κοντά στο σχολείο μας.