Βραβεύοντας τους μαθητές μας

Δώστε βραβεία στους μαθητές σας..... ειδικά σε εκείνους που τα έχουν ανάγκη. Σ' αυτούς που έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση και μέτρια απόδοση, ενώ προσπαθούν πολύ. Σ' αυτούς που χρειάζονται να ακούσουν μια καλή κουβέντα και να ανέβουν ψυχολογικά. Σ' αυτούς που χρειάζονται λίγη περισσότερη αυτοπεποίθηση. Ή απλά για να τους αποχαιρετήσετε!

Βραβεύοντας τους μαθητές μας

Πρέπει να θυμόμαστε συχνά ότι εάν η επιβράβευση γίνεται με σωστό τρόπο, τότε αυξάνει το κίνητρο των παιδιών και την δημιουργικότητα τους. Η επιβράβευση δουλεύει καλύτερα όταν είναι συνδεδεμένη με την καλή προσπάθεια και όχι με μία οποιαδήποτε προσπάθεια.

Βραβεύοντας τους μαθητές μας

Επίσης είναι ένας καλός τρόπος αποχαιρετισμού των μαθητών σας στο τέλος της χρονιάς.

Εδώ μπορείτε να βρείτε:

• 3 βραβεία βιβλιοφάγων
  • βραβείο εξαιρετικού αναγνώστη
  • βραβείο ευγένειας
  • βραβείο βελτίωσης
  • βραβείο υπευθυνότητας
  • βραβείο γνώστη της μυθολογίας
  • βραβείο φωτεινού παντογνώστη
  • βραβείο εξαιρετικής συμπεριφοράς
  • βραβείο προθυμίας
  • βραβείο γνώστη προπαίδειας
  • βραβείο καλού ακροατή
  • βραβείο λύτη προβλημάτων
  • βραβείο εξαιρετικής ζωγράφου
  • βραβείο καλού χιούμορ
  • βραβείο ορθογραφίας
  • βραβείο φωτεινού χαμόγελου
  • βραβείο αγκαλιάς της χρονιάς

Κατεβάστε τα βραβεία από ΕΔΩ και τυπώστε τα σε χαρτί 120 γραμμαρίων για καλύτερη ποιότητα. Ή πάρτε το παράδειγμα και φτιάξτε τα δικά σας.

Δημιουργός Copyright © 2018-2019,

Τελευταία ενημέρωση 24/09/2023