Διακρίσεις των μαθητών του Διαπολιτισμικού Γυμνασίου Ευόσμου (σχολ. έτος 2018-2019)

Θέλω το γκρίζο να γκρεμίσω

Ναι, πήραμε την πρώτη θέση στην κατηγορία
μουσικής έκφρασης!

Συγχαρητήρια στην ομάδα μαθητών του Διαπολιτισμικού Γυμνασίου που συμμετείχε στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα Ecomobility 2018-2019 με υπεύθυνους  καθηγητές  την κα. Άννα Σιδηροπούλου και τον κ. Τοκμακίδη Αναστάσιο. Είμαστε χαρούμενοι για τα σχόλια που ακούστηκαν  για το τραγούδι της ομάδας του σχολείου μας!

“Φαίνεται η δυναμική της ομάδας”, “Τολμήσατε κάτι διαφορετικό και το αποτέλεσμα ήταν υπέροχο”, “Το νόημα του τραγουδιού, οι φωνές, το βίντεο μας καθήλωσαν”

Mία πραγματικά μεγάλη έκπληξη ήταν και η θέση του σχολείου μας  στη δεκάδα, 10η βαθμολογικά για το Α΄ Βραβείο Εργασίας, ανάμεσα σε 32 άλλες συμμετοχές σχολείων!

Και για να μην ξεχνιόμαστε τί μας χάρισε την πρώτη θέση ακούστε μας:

Θέλω το γκρίζο να γκρεμίσω      https://youtu.be/8dYfRGT1fZs