2014 - 2015  Συμμετέχουμε  ( Γ΄)

2014 - 2015  Συμμετέχουμε (ΣΤ΄)

2013 - 2014   Συμμετέχουμε

2012 - 2013   Συμμετέχουμε

Ηλεκτρονική Τάξη

Ψηφιακή Βιβλιοθήκη:   Εκπαιδευτικοί

Μαθητές

Επισκέπτες

Στο 3ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας

Στο 4ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας

Στο 5ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας

Στο 6ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας

Η Τεχνολογία στην υπηρεσία της εκπαίδευσης και στην προβολή του τόπου μας.

Μια σελίδα διαφορετική !!!

Καθαρίστε την οθόνη σας.....!!!

Καλώς Ήρθατε!!!

2dim.etaxi-pressonline

Το Σχολείο μας

Blog  Τάξης

Google Earth

Χρήσιμα

Το περιοδικό μας

Συλλογή Βίντεο

Ο Τόπος μας

Φωτογραφίες

Βιβλίο Επισκεπτών

Θα μας βρείτε και στο Skype με όνομα :     bdimotiko

Η τάξη μας συμμετείχε με επιτυχία στο 3ο Συνέδριο Πληροφορικής στις 29 Μαρτίου 2011 που έγινε στα Γιαννιτσά με θέμα:

"Δημιουργία  ηλεκτρονικής εφημερίδας και ανέβασμα στο blog και στην ιστοσελίδα της τάξης"

Ολοκληρώσαμε με επιτυχία την παρουσία μας στο 3ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής που έγινε στο ΝΟΗΣΙΣ - Κέντρο Διάδοσης Eπιστημών & Μουσείο Τεχνολογίας της Θεσσαλονίκης

"Το χειρότερο λάθος μας είναι το να αποδεχτούμε ένα λάθος που δεν κάναμε."

You need to install Flash Plug-in in order to view Flash content on this website correctly. Click Here to install Flash Plug-in

Καλώς Ήρθατε         Καλή Πλοήγηση      Παπαθεοδώρου Ελένη

Η τάξη μας είναι στη δεύτερη πόρτα αριστερά καθώς μπαίνουμε στο σχολείο. Στην πόρτα έχει κολλημένο με μαύρα γράμματα «Στ΄τάξη».
Μπαίνοντας στην αίθουσα, αμέσως ανοίγει ένας νέος κόσμος. Δέκα υπολογιστές συνδεδεμένοι στο διαδίκτυο και σε μια 37΄ τηλεόραση στο κέντρο του τοίχου ,ψηλά στον πίνακα είναι το ανοικτό παράθυρο που μας φέρνει σε επαφή με όλο τον κόσμο. Ένας διαδραστικός πίνακας με τον προτζέκτορα μάς περιμένει στη γωνία για να εξερευνήσουμε τον κόσμο μέσα από το Google Earth.
Η Βιβλιοθήκη με τα πειράματα περιμένει και αυτή στη σειρά να μας δείξει και να μας εξερευνήσει στο μαγικό κόσμο της Φυσικής.
Στο βάθος αριστερά η δανειστική βιβλιοθήκη με την ηλεκτρονική καταγραφή των βιβλίων μας περιμένει να δανειστούμε τα βιβλία της. Στο κέντρο της αίθουσας είναι το Αναγνωστήριό μας, όπου κάποιες φορές ξεφυλλίζουμε περιοδικά και διάφορα άλλα έντυπα. Γύρω γύρω στον τοίχο είναι τοποθετημένα άλλα έντυπα , ζωγραφιές, κανόνες, ανακοινώσεις και ένα πλήθος πινάκων με άλλα χρήσιμα θέματα

"Δεν είναι αποτυχία να μην πετύχεις αυτό που σκόπευες. Αποτυχία είναι το να μην ξαναπροσπαθήσεις."

"Μην ψάχνεις τη Γνώση στην επιφάνεια της θάλασσας των πληροφοριών. Θα τη βρεις μόνο βαθιά, στον πάτο, εκεί απ’ όπου ξεκινάνε όλα."

"Αν κάνεις ένα λάθος, παραδέξου το. Αν δεν το παραδεχτείς, μόλις έκανες και δεύτερο."

Μας είδαν

sam gurgis counter