ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΑ ΠΟΛΥΜΕΣΑ (Interactive Multimedia in Greek)

Το μάθημα των “Διαδραστικών Πολυμέσων” έχει ως στόχο να εισαγάγει τους ενδιαφερόμενους στον κόσμο των πολυμέσων και να παρακινήσει το ενδιαφέρον τους για τον κόσμο της τέχνης και της δημιουργίας. Είναι ιδιαίτερα προτεινόμενο για όσους ενδιαφέρονται να ασχοληθούν με την τέχνη και τον συνδιασμό της με ψηφιακά μέσα, χωρίς να είναι απαραίτητες προηγούμενες γνώσεις πάνω στο αντικείμενο.

Το μάθημα αποτελείται από 4 βιντεοδιαλέξεις, χωρισμένες σε ενότητες με συνολικό χρόνο 15 περίπου λεπτών η κάθε μία, και ο εκτιμώμενος χρόνος ολοκλήρωσης του μαθήματος είναι ανάμεσα στις μίαμιση έως δύο ώρες (συμπεριλαμβανομένου του χρόνου που απαιτείται για την απάντηση ορισμένων ερωτήσεων).

Ο εκπαιδευόμενος καλείται να παρακολουθήσει τις βιντεο-διαλέξεις και να απαντήσει κατά τη διάρκεια της παρουσίασης, ερωτήσεις πάνω στην ύλη, ώστε να ολοκληρώσει επιτυχώς όλες τις ενότητες.

Ένα πρώτο δοκιμαστικό άρθρο

Ένα άρθρο για να δούμε πως δημιουργούμε αναρτήσεις στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου. Όμορφες αναρτήσεις με σωστό περιεχόμενο!

Καλή αρχή…

Τα στοιχεία ενός άρθρου