Γενικές πληροφορίες για το σχολείο μας

To σχολείο μας είναι πρωινό. Βρίσκεται στην Καταβατή της Σίφνου και αποτελείται από 5 αίθουσες . Η μεγαλύτερη αίθουσα μπορεί να φιλοξενήσει μέχρι 12 μαθητές. Τα εργαστήρια της μηχανολογίας και ηλεκτρολογίας βρίσκονται στα Εξάμπελα περίπου 4 λεπτά βάδισμα από το κεντρικό κτίριο. Επίσης χρησιμοποιούνται άλλες δύο αίθουσες διδασκαλίας σε απόσταση περίπου 150 μέτρων από το κεντρικό ΕΠΑΛ. Το προαύλιο του σχολείου μας αποτελείται από δύο βεράντες και ένα κήπο περίπου 30 τετραγωνικών μέτρων. Κιλικείο και αίθουσα καθηγητών δεν υπάρχουν, όσο για το γραφέιο του διευθυντή βρίσκετε σε ένα μικρό δωμάτιο που παλιά ήταν κουζίνα (ακόμα υπάρχουν τα ντουλάπια και ο νεροχύτης). Παρά τις αντιξοότητες είναι πολύ συμπαθητικό και τα εργαστήρια είναι σε αρκετό βαθμό εξοπλισμένα.

Εορτολόγιο

Ρολόι