Αξιολόγηση Μαθητών,  Δευτεροβάθμια,  Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Την Τρίτη 22.12.2020 παρουσιάστηκαν και συζητήθηκαν ενδεικτικοί τρόποι υλοποίησης και εφαρμογής της σχετικής οδηγίας του ΥΠΑΙΘ για την εξ αποστάσεως υλοποίηση της αξιολόγησης των μαθητών και μαθητριών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Αναλυτικότερα.παρουσιάστηκε ένα ενδεικτικό θέμα για την Α Λυκείου και εφαρμόστηκε στο περιβάλλον της WebEx με διαμοιρασμό των θεμάτων & με χρήση του εργαλείου polling. Επίσης, το ίδιο θέμα αναρτήθηκε στην e-class ως “εργασία” αλλά και ως “ασκήσεις”.

Την παρουσίαση θα τη βρείτε εδώ.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η εξ αποστάσεως υλοποίηση της αξιολόγησης των μαθητών & μαθητριών της Β/θμιας εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2020-21