Αρχική σελίδα Δημοτικό Τετάρτη Δημοτικού Τεχνολογίες της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών Το μάθημα Τεχνολογίες της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην Δ΄ Τάξη

Στα Δημοτικά Σχολεία με Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα (Ε.Α.Ε.Π.) το μάθημα Τεχνολογίες της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) διδάσκεται στην Δ΄ Τάξη δύο ώρες την εβδομάδα. Επίσης από δύο ώρες την εβδομάδα διδάσκεται στις Τάξεις  Γ΄, Ε΄ και ΣΤ΄.  Στις Τάξεις Α΄ και Β΄ διδάσκεται από μία ώρα την εβδομάδα. Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Πόλεως Ρόδου λειτουργεί από το σχολικό έτος 2010-2011 ως σχολείο με Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα και διαθέτει εργαστήριο πληροφορικής.

Εορτολόγιο

Ρολόι