Αρχική σελίδα Δράσεις Σχολείων Το 4ο και το 7ο Δ.Σ. Έδεσσας σε εκδήλωση για την διαγενεακή αλληλεγγύη

Το 4ο και το 7ο Δ.Σ. Έδεσσας σε εκδήλωση για την διαγενεακή αλληλεγγύη

24 Μαίου 2013-Ευρωπαϊκή Ημέρα για την Ενεργό Γήρανση και την Αλληλεγγύη μεταξύ των Γενεών

Στα πλαίσια της  Ευρωπαϊκής ημέρας για την Ενεργό Γήρανση και την Αλληλεγγύη μεταξύ των Γενεών, οι Σχολικοί Σύμβουλοι της 1ης και της 2ης Περιφέρειας Δημ.Εκπαίδευσης Πέλλας, κ. Τάρη Ελισάβετ και κ. Φανιόπουλος Χριστόδουλος αντίστοιχα, σε συνεργασία με τα Δημοτικά Σχολεία 4ο και 7ο Έδεσσας διοργάνωσαν εκδήλωση, η οποία πραγματοποιήθηκε στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Έδεσσας.

Στην εκδήλωση πήραν μέρος μέλη της χορωδίας του ΚΑΠΗ Έδεσσας, τα οποία συζήτησαν, τραγούδησαν και αντάλλαξαν απόψεις με τα παιδιά των δύο δημοτικών σχολείων. Μαθητές του 7ου Δ.Σ. παρουσίασαν θεατρικό κομμάτι, που είχαν ετοιμάσει ειδικά για τη μέρα αυτή, ενώ μαθητές του 4ου Δ.Σ. τραγούδησαν κι αυτοί με τη σειρά τους, ζεσταίνοντας την ατμόσφαιρα της εκδήλωσης.