Αρχική σελίδα Δράσεις Σχ. Συμβούλου Επιμορφωτικές Αυτοαξιολόγηση Σχολικής μονάδας-Συνάντηση με διευθυντές

Αυτοαξιολόγηση Σχολικής μονάδας-Συνάντηση με διευθυντές

ΑΥΤΟΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΣΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ

Τη Δευτέρα 30 Απριλίου 2012 οι Σχολικοί Σύμβουλοι 1ης και 2ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Ν.Πέλλας  κ.Ελισάβετ Τάρη και  κ.Φανιόπουλος Χριστόδουλος διοργάνωσαν στο 4ο Δ.Σ.Έδεσσας ενημερωτική συνάντηση με τους διευθυντές/ντριες και Προϊσταμένους/νες των Σχολικών μονάδων ευθύνης τους. Το θέμα της συνάντησης ήταν η παρουσίαση του προγράμματος:

«Αξιολόγηση του Εκπαιδευτικού έργου της Σχολικής μονάδας -Διαδικασία Αυτοαξιολόγησης (ΑΕΕ)».

Στη συνάντηση παρουσιάστηκε το θεωρητικό πλαίσιο του συγκεκριμένου προγράμματος καθώς και οι επιμέρους συνιστώσες του, με στόχο τη συνεχή βελτίωση και αναβάθμιση του εκπαιδευτικού έργου.