No categories found

bwd  Set 1/2  fwd

Στην έως τώρα διδακτική μου διαδρομή περιλαμβάνονται 13 σχολεία όλων των ειδών, σε αστικές, ημιαστικές και αγροτικές περιοχές. Συγκεκριμένα έχω διδάξει στην πόλη της Χίου (1ο ΕΠΑΛ), στην Καλαμωτή Χίου (Γυμνάσιο, ΓΕ.Λ.), στην Καρδαμύλη Μεσσηνίας (Γυμνάσιο, ΓΕ.Λ.), στον Κάμπο Μεσσηνίας (Γυμνάσιο), στα Αρφαρά Μεσσηνίας (Γυμνάσιο, ΓΕ.Λ.), στη Μεσσήνη Μεσσηνίας (2ο Δημοτικό), στην Καλαμάτα Μεσσηνίας (4ο Δημοτικό), στο Χαλάνδρι Αττικής (11ο και 14ο Δημοτικό) και στην Αγία Παρασκευή Αττικής (7ο Δημοτικό). Πέραν των εκθέσεων εντός του σχολικού χώρου, έχω οργανώσει τη συμμετοχή των μαθητικών εικαστικών έργων και σε σημαντικές εξωσχολικές εκδηλώσεις. Αναλυτική παρουσίαση των εικαστικών μαθητικών εργασιών κάθε σχολείου, καθώς και των εξωσχολικών τους "ταξιδιών" περιλαμβάνονται στις υπο-κατηγορίες του αντίστοιχου μενού.

Σαν συνέχεια της διδακτικής μου απασχόλησης, συμμετέχω σε συνέδρια, σεμινάρια, εργαστήρια με διδακτικές και παιδαγωγικές θεματικές, είμαι ενεργό μέλος συνδικαλιστικών και επιστημονικών σωματείων (ΟΛΜΕ,ΔΟΕ,ΕΝΕΚΕΜ) και των μονίμΩΣ ΠΡΟΣωρινών, μιας ομάδας βάσης εικαστικών - εκπαιδευτικών.