Το γραφείο Σχολικού Συμβούλου Πληροφορικής Δυτικής Κρήτης σε συνεργασία με το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Χανίων, Σχολικούς Συμβούλους και Εκπαιδευτικούς Πληροφορικής Πανελλαδικά, προκηρύσσουν τον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό παιχνιδιού στο Scratch.

Σκοπός του διαγωνισμού είναι η συμμετοχή των μαθητών σε μια συνεργατική και δημιουργική διαδικασία για την ανάπτυξη ενός υπολογιστικού παιχνιδιού στο προγραμματιστικό περιβάλλον Scratch, καλλιεργώντας και προάγοντας την αλγοριθμική σκέψη και τον πειραματισμό με βασικές προγραμματιστικές δομές.

Αναλυτικές πληροφορίες για τον διαγωνισμό μπορείτε να βρείτε στη διεύθυνση παρουσίας του διαγωνισμού στο ΦΕΣΤman.

(Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Φλώρινας)

Υπολογισμός Μισθοδοσίας Εκπαιδευτικών (από 01/01/2023)

(του Β. Χουλιάρα)

Τηλεφωνικός Κατάλογος Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.