WWW.EVROPAIDES.GR

Εργασίες

www.evropaides.gr

Επικοινωνία

Το ηλεκτρονικό περιοδικό www.evropaides.gr δημιουργήθηκε  στη Σχολική Βιβλιοθήκη του Ενιαίου Λυκείου Ευρωπού κατά τη σχολική χρονιά 2005-2006. Το περιοδικό εντάχθηκε σε πρόγραμμα πολιτιστικής αγωγής με υπεύθυνους τους Γιώργο Μακρή, μαθηματικό και Θοδωρή Πιερράτο, φυσικό, ενώ για τη δημιουργία τους συνεργάστηκαν, εκτός από τους παραπάνω που ανέλαβαν το σχεδιασμό, την επιμέλεια και την τεχνική υποστήριξη, πολλοί μαθητές και καθηγητές. Κυκλοφόρησαν 5 τεύχη (4 σε cd-rom και 1 σε DVD) τα οποία διανέμονταν δωρεάν σε μαθητές και καθηγητές (μοιράστηκαν πάνω από 100 αντίτυπα από το κάθε τεύχος). Δυστυχώς η μεγάλη απαίτηση σε μνήμη δεν επιτρέπει την εδώ δημοσίευσή τους για το λόγο αυτό παραθέτουμε μόνο τα εξώφυλλα (για πλήρη αντίτυπα παρακαλώ απευθυνθείτε στη Σχολική Βιβλιοθήκη του Ενιαίου Λυκείου Ευρωπού).

τεύχος 1

τεύχος 2