ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΚΠ/ΚΩΝ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ   21/12/2005

Από σήμερα ο σύλλογός μας εγκαινιάζει μια νέα μορφή επικοινωνίας με τα μέλη του .Για το λόγο αυτό αποστέλλεται

δοκιμαστικά e-mail σε όλα τα σχολεία του νομού . Παρακαλούνται οι συνάδελφοι που θα τα παραλάβουν να απαντήσουν

στο μήνυμα .

Το Δ. Σ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ  09/01/2006

Τ  Δ. Σ. του συλλόγου χαιρετίζει τους συναδέλφους με την έναρξη του νέου έτους  και εύχεται σ' αυτούς και στις

οικογένειές τους ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ & ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ . Ο νέος χρόνος ας φέρει στις

καρδιές όλων γαλήνη και ηρεμία για να μπορέσουμε να υπηρετήσουμε απρόσκοπτα το λειτούργημά  μας

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 24/01/2006

Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης Ν. Ευρυτανίας ανακοινώνει  ότι η κοπή της πρωτοχρονιάτικης             πίτας θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 09/02/2006 στην κοσμική ταβέρνα « Πανόραμα » . Παρακαλούνται τα μέλη ,αλλά και οι φίλοι του συλλόγου , να μας τιμήσουν με την παρουσία τους .

Το Δ.Σ.

Η ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ

Το βράδυ της Πέμπτης 9 του μήνα , συγκεντρωθήκαμε  στην ταβέρνα Πανόραμα στο Καρπενήσι και κόψαμε την πρωτοχρονιάτικη πίτα μας .Ήταν μια ζεστή βραδιά μέσα στο χειμωνιάτικο σκηνικό της πόλης μας. Η εκδήλωση ξεκίνησε με τη δέηση υπέρ υγείας και τις  ευχές του παπα-Γιώργη Χρυσαφογιώργος.                                                                           Εκφωνήθηκαν  σύντομοι χαιρετισμοί  από τον Πρόεδρο του συλλόγου μας Δημήτρη Αντωνίου και τον Αντιδήμαρχο Καρπενησίου Βαγγέλη Καρφή ενώ ο Αντινομάρχης και παλιός συνάδελφος Κώστας Παππάς μετέφερε τους θερμούς χαιρετισμούς του Νομάρχη Ευρυτανίας κ. Κώστα Κοντογεώργου , ο οποίος δεν μπόρεσε να παρευρεθεί για λόγους υγείας.                                                Σειρά είχαν οι βραβεύσεις συναδέλφων που αποχώρησαν  από την ενεργό δράση . Τιμήθηκαν οι  : Μπουμπουρής Κώστας , Σαξώνης Δημήτρης και Χαλκιάς Κώστας.                                                                                                                            Τυχερός της βραδιάς ο Δημήτρης Ζήκας στο κομμάτι του οποίου βρέθηκε το φλουρί.                                                                                                                                                                            Ακολούθησε τρικούβερτο γλέντι -όπως  αρμόζει άλλωστε σε Ευρυτάνες εκπαιδευτικούς - μέχρι αργά το πρωί .

Ο πατέρας Γεώργιος επί το έργον.            Το πενταμελές συμβούλιο.           Ο πρόεδρος στο σύντομο χαιρετισμό.         Ο τυχερός της βραδιάς Δημήτρης Ζήκας.

Απονομή  τιμητικής πλακέτας στον Κώστα Χαλκιά.      Ο Αντιδήμαρχος Βαγγέλης Καρφής στην κλήρωση για τα δώρα.         Δυναμικό παρών έδωσε το 4ο Δημοτικό.

Και το γλέντι καλά κρατεί.

Η ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ

Το βράδυ της Τρίτης 14 του Φλεβάρη , το Δ. Σ. του συλλόγου μας , αψηφώντας τον πάγο και το χιόνι και βάζοντας στην άκρη τη γιορτή των  ερωτευμένων , βρέθηκε στην Παλαιοκατούνα για την κοπή της δεύτερης πίτας για τα σχολεία , των απομακρυσμένων από το Καρπενήσι, χωριών . Στο σχολείο μας υποδέχτηκε θερμά  η αδερφή Νεκταρία ,έχοντας ετοιμάσει έναν πλούσιο μπουφέ με πίτες και παραδοσιακά χριστουγεννιάτικα εδέσματα. Ακολούθησε το κλασικό ευρυτανικό τραπέζι με ντόπιο κατσικάκι και άφθονο κρασί. Τυχερή της βραδιάς η εκπρόσωπος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, στο κομμάτι της οποίας βρέθηκε το φλουρί ( Ένα ασύρματο τηλέφωνο ήταν το δώρο! ) . Μας τίμησε με την παρουσία του ο Δήμαρχος Φραγκίστας  Λάμπρος Κούτσικος.

Η συνάντηση στο γραφείο του σχολείου.                     Η κοπή  της πίτας παρουσία του Δημάρχου Φραγκίστας Λάμπρου Κούτσικου.

Το τραπέζι...                                                                          ...και ο πρόεδρος με την παλιά φρουρά.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΗ