Αρχική σελίδα ΑΝΑΚΟΙΝ. Ερευνητικές εργασίες (Projects)

Ερευνητικές εργασίες (Projects)

Ερευνητικές εργασίες (Projects): ενημερωτικές ημερίδες-σεμινάρια

Επιμορφωτικό Σεμινάριο Εκπαιδευτικών με θέμα «Η καινοτομία των Ερευνητικών Εργασιών (Projects) στην Α΄ Λυκείου» το οποίο θα διεξαχθεί την Πέμπτη 5 Απριλίου 2012 στο 8ο Λύκειο Αθηνών.

(απευθύνεται κατά βάση προς τους καθηγητές των σχολείων: 8ο Λύκειο  Αθηνών, 37ο Λύκειο Αθηνών, που διδάσκουν το μάθημα στην Α΄ Λυκείου)

Ενημερωτική ημερίδα για εκπαιδευτικούς που διδάσκουν το μάθημα της ερευνητικής εργασίας (μέθοδος project) σε συνεργασία με την Σχ.  Συμβ. κ. Βούξινου  Ανδριανή (27η Μαρτίου, ημέρα Τρίτη και ώρα 11:45΄ έως 14:00΄  στο χώρο του 5ου Γυμνασίου Ζωγράφου (Μεγ. Αλεξάνδρου & Κορυτσάς, Ζωγράφου)

(απευθύνεται κατά βάση προς τους καθηγητές των σχολείων:  2ο Πειραματικό Λύκειο  Αθηνών, Πειραματικό Σχολείο Πανεπιστημίου Αθηνών, 4ο Λύκειο Ζωγράφου, 5ο Λύκειο Ζωγράφου, 6ο Λύκειο Ζωγράφου, που διδάσκουν το μάθημα)