Ονομάζομαι Γλυκερία Μαρίνου και είμαι Θεολόγος στα Εκπαιδευτήρια Γεωργίου Ζώη. Σπούδασα Θεολογία στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών στο τμήμα Θεολογίας και έχω κάνει μεταπτυχιακά στην Παλαιά Διαθήκη. Το ταξίδι μου ως Θεολόγος καθηγήτρια ξεκίνησε το 2015 όταν και προσελήφθην για πρώτη φορά αναπληρώτρια στην πανέμορφη Ηρακλειά των Κυκλάδων για να ακολουθήσει την επόμενη χρονιά η επίσης πανέμορφη Κέα για να καταλήξω στις αρχές του 2017 στα Εκπαιδευτήρια Ζώη.

Η σελίδα αυτή δημιουργήθηκε για να λειτουργήσει ως βοήθημα για τους μαθητές μου στο μάθημα των Θρησκευτικών. Σκοπός λοιπόν της ιστοσελίδας αυτής είναι να αποδείξει ότι το μάθημα των Θρησκευτικών μπορεί να χρησιμοποιήσει τις υπηρεσίες της σύγχρονης τεχνολογίας για να γίνει πιο προσιτό στους μαθητές.