Φωτογραφίες από δράσεις του σχολ. έτους 2012-13

Η Δ΄ τάξη τραγουδά το "Δώσ' μου Φωτιά"
σε εκπομπή της ΕΡΑ Ρόδου

Ημερολόγια της Δ΄ τάξης

Εορτών 2013        Παγκόσμιων Ημερών

Βιωματική δράση των Ε΄-ΣΤ΄ τάξεων
στο πρόγραμμα της Ε.Ε.
"PROMISE"

Ρόδος, 13 Ιουνίου 2013

Από τη Γιορτή Λήξης του Σχολείου μας για το σχολικό έτος 2012-13 με θέμα τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Ρόδος, 7 & 10 Ιουνίου 2013

Από την παρουσίαση των θεατρικών έργων "Τα ξεφτέρια", "Ξανά μαζί" και "Βάτραχοι" του Αριστοφάνη
από τους μαθητές/τριες των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας.

Ρόδος, 15 Μαΐου 2013

Από το σεμινάριο εκπαιδευτικών με θέμα "Το δώρο της βροχής" στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας.

Ρόδος, 22 Απριλίου 2013

Από τη συνάντηση των μαθητών/τριών των Δ΄ και ΣΤ΄ τάξεων με τη συγγραφέα κ. Μάστορη Βούλα.

Ρόδος, 26 Μαρτίου 2013

Από τη συμμετοχή στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα "PROMISE" και τη βιωματική μάθηση των μαθητών/τριών των Ε΄-ΣΤ΄ τάξεων
για την εξοικονόμηση ενέργειας και τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας.

Ρόδος, 21 Φεβρουαρίου 2013

Από την εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ τάξης στον ΑΗΣ Σορωνής και στο Αρχαίο Στάδιο.

Ρόδος, 14 Φεβρουαρίου 2013

Από τη βιωματική δραστηριότητα κυκλοφοριακής αγωγής των μαθητών/τριών των Α΄-Ε΄ τάξεων με την ΕΥΘΥΤΑ.

Ρόδος, 18 Ιανουαρίου 2013

Από την κοπή τής πρωτοχρονιάτικης πίτας μας.

Ρόδος, 8 Δεκεμβρίου 2012

Από τη χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας.

Ρόδος, 5 & 6 Δεκεμβρίου 2012

Από τη συμμετοχή της ΣΤ΄ τάξης στα εκπαιδευτικά προγράμματα "Γλώσσα και Γραφή" & "Μαθήματα στο σκοτάδι",
με το Δ.Κ.Σ.Μ.Ρ. στο Εργαστήριο του Σχολείου μας και με προβολή ταινίας στο Ενυδρείο Ρόδου αντίστοιχα.

Ρόδος, 29 Νοεμβρίου 2012

Από τη συνάντηση-συζήτηση γονέων και εκπαιδευτικών με την ψυχοπαιδαγωγό κ. Χρυσούλα Μαυράκη.

Ρόδος, 9 Νοεμβρίου 2012

Από την περιποίηση και φύτευση των παρτεριών από τους/τις μαθητές/τριες της Ε΄ τάξης.

Ρόδος, 31 Οκτωβρίου 2012

Από τη συνάντηση των μαθητών/τριών των Ε΄- ΣΤ΄ τάξεων με εκπρόσωπο του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου.

Ρόδος, 26 Οκτωβρίου 2012

Από την παρέλαση των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ τάξης για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου.