Φωτογραφίες από δράσεις του σχολ. έτους 2013-14

Γεύσεις της Αρχαίας Ελλάδας
και του σύγχρονου κόσμου

Σχέδιο εργασίας:
"Τα Δωδεκάνησα χορεύουν και τραγουδούν"

Ρόδος, 13 Ιουνίου 2014

Από τη Γιορτή Λήξης του σχολικού έτους 2013-14 με θέμα "Τα Δωδεκάνησα χορεύουν και τραγουδούν".

Ρόδος, 5 Ιουνίου 2014

Από την παρουσίαση του θεατρικού έργου "Τα μαγικά μαξιλάρια" από τους/τις μαθητές/τριες της Ε΄1 τάξης.

Ρόδος, 4 Ιουνίου 2014

Από την παρουσίαση του θεατρικού έργου "Το Ταξίδι των Θεών" από τους/τις μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης.

Ρόδος, 14 Μαΐου 2014

Από τη συμμετοχή των μαθητών/τριών της Δ΄ τάξης στην Παγκόσμια Εβδομάδα Δράσης για την Εκπαίδευση.

Ρόδος, 2 Μαΐου 2014

Από την περιποίηση και φύτευση των παρτεριών της πέργκολας από μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης.

Ρόδος, 20 Ιανουαρίου 2014

Από το χορό της Τσικνοπέμπτης και το τσίκνισμα με σουβλάκια από το Σύλλογο Γονέων του Σχολείου μας.

Ρόδος, 18-19 Δεκεμβρίου 2013

Από το χριστουγεννιάτικο παζάρι και την παρουσίαση θεατρικού σκετς των μαθητών/τριών της Ε΄ τάξης.

Ρόδος, 17 Δεκεμβρίου 2013

Από την παρασκευή χριστουγεννιάτικων γλυκισμάτων των μαθητών/τριών της Γ΄2 τάξης.

Ρόδος, 14-15 Δεκεμβρίου 2013

Από το διήμερο των Χριστουγεννιάτικων Εκδηλώσεων με το Σύλλογο Γονέων του Σχολείου μας.

Ρόδος, 15 Νοεμβρίου 2013

Από την εκδήλωση των μαθητών/τριών των Ε΄-ΣΤ΄ τάξεων για την επέτειο της 17ης Νοεμβρίου 1973.

Ρόδος, 7 Νοεμβρίου 2013

Από τη συνάντηση των μαθητών/τριών των Ε΄-ΣΤ΄ τάξεων με την ψυχοπαιδαγωγό κ. Χρυσούλα Μαυράκη και θέμα συζήτησης τη "Σχολική βία".

Ρόδος, 31 Οκτωβρίου 2013

Από την εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριών των Ε΄-ΣΤ΄ τάξεων στη Δημόσια Βιβλιοθήκη, σε Έκθεση Χαρακτικής και σε Έκθεση Ιπποτικών Στολών στην Παλιά Πόλη της Ρόδου.

Ρόδος, 30 Οκτωβρίου 2013

Από την παρακολούθηση παράστασης Θεάτρου Σκιών του Πάνου Χατζηαναγνώστου.