Αριθμ.  Πρωτ.: 53                                   Αθήνα 22/8/2007

τον Πρωθυπουργό της Χώρας

κ. Κώστα Καραμανλή

Κύριε  Πρόεδρε

Το Δ.Σ. της Διδασκαλικής Ομοσπονδίας Ελλάδας επιθυμεί, να έχει συνάντηση μαζί σας, στο πλαίσιο της δέσμευσης που αναλάβατε στις 24/10/06, κατά τη διάρκεια της πολυήμερης απεργιακής κινητοποίησης του κλάδου μας, ότι θα καθιερώσετε, μια φορά το χρόνο, πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς συνάντηση με τις εκπαιδευτικές ομοσπονδίες, προκειμένου να συζητούνται τα προβλήματα της εκπαίδευσης.

τον Πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ

κ. Γιώργο Παπανδρέου

Κύριε  Πρόεδρε

Το Δ.Σ. της Διδασκαλικής Ομοσπονδίας Ελλάδας επιθυμεί, με αφορμή την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, να έχει συνάντηση μαζί σας, προκειμένου να σας ενημερώσει για τα προβλήματα που υπάρχουν στα σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Επίσης ενόψει  των εθνικών εκλογών της 16ης Σεπτεμβρίου 2007, επιθυμούμε, κύριε Πρόεδρε, να πληροφορηθούμε τις θέσεις του κόμματός σας στα αιτήματα του κλάδου μας.

Μπράτης Δημήτρης                                    Μαντάς Κομνηνός

Αριθμ.  Πρωτ.: 53                                                Αθήνα 22/8/2007

τον Πρόεδρο του ΣΥ.ΡΙ.ΖΑ.

κ. Αλέκο Αλαβάνο

Κύριε  Πρόεδρε

Επίσης ενόψει των εθνικών εκλογών της 16ης Σεπτεμβρίου 2007, επιθυμούμε, κύριε Πρόεδρε, να πληροφορηθούμε τις θέσεις του κόμματός σας στα αιτήματα του κλάδου μας.

Μπράτης Δημήτρης                                    Μαντάς Κομνηνός

Αριθμ.  Πρωτ.: 53                                                   Αθήνα 22/8/2007

Τη Γενική Γραμματέα του ΚΚΕ

κ. Αλέκα Παπαρήγα

Κυρία  Γεν. Γραμματέα

Επίσης ενόψει των εθνικών εκλογών της 16ης Σεπτεμβρίου 2007, επιθυμούμε, κυρία Γ. Γραμματέα, να πληροφορηθούμε τις θέσεις του κόμματός σας στα αιτήματα του κλάδου μας.

Μπράτης Δημήτρης                                    Μαντάς Κομνηνός

Αριθμ.  Πρωτ.: 53                                                      Αθήνα 22/8/2007