Καλώς ήρθατε στο Web site του Αμπατζόγλου Γιάννη

Σας ευχαριστώ για την επίσκεψή σας. Ελπίζω σε αυτό το site να βρείτε την πληροφορία που ψάχνετε ή τουλάχιστον να μάθετε κάτι καινούργιο και χρήσιμο...
Τεχνικά Άρθρα
Ηλεκτρον. Κυκλώματα
Arduino
E-Learning
Άλλα θέματα
Διασκέδαση
Χρήσιμες συνδέσεις

Αμπατζόγλου Γιάννης [ John Abatzoglou ]

Ηλεκτρονικός Μηχανικός

Καθηγητής Ηλεκτρονικών στα ΕΠΑΛ (ΠΕ1708)

Σας καλωσορίζω στο site μου που ασχολείται με την τεχνολογία των ηλεκτρονικών και απευθύνεται σε μαθητές, φοιτητές, καθηγητές, χομπίστες, κτλ. Εδώ θα βρείτε:

•  τεχνικά άρθρα με θέμα την τεχνολογία ηλεκτρονικών εξαρτημάτων, τον ήχο, την φωτογραφία, το βίντεο, την κινητή τηλεφωνία, την αναλογική-ψηφιακή-δορυφορική τηλεόραση, την αρχιτεκτονική των υπολογιστών, τα δίκτυα υπολογιστών, τους μικροϋπολογιστές, τα συστήματα ασφαλείας, το αυτοκίνητο, τη ρομποτική, κτλ.

•  ηλεκτρονικά κυκλώματα για την κατασκευή τροφοδοτικών, φορτιστών μπαταριών, γεννητριών συχνοτήτων, ενισχυτών ήχου, μικτών ήχου, κυκλωμάτων για την επικοινωνία με τον υπολογιστή, προγραμματιστών και αναπτυξιακών για μικροελεγκτές, εργαστηριακών οργάνων μετρήσεων και ελέγχου, πομπών-ενισχυτών σήματος βίντεο, παιχνιδιών, φωτορυθμικών, αυτοματισμών, κτλ.

•  Arduino: Θεωρία, λογισμικό και κατασκευές για να φτιάξετε ότι φανταστείτε!

•  εκπαιδευτικό υλικό (Live e-books με τη διδασκαλία των μαθημάτων σύμφωνα με τη νέα ύλη ΕΠΑΛ, διαγωνίσματα πανελλαδικών εξετάσεων, εκπαιδευτικά βίντεο, υλικό σχολικών εορτών, κτλ.)

•  e-Learning σελίδα με παρουσιάσεις διαφόρων θεμάτων περί νέων τεχνολογιών

•  διάφορα επιστημονικά θέματα (περί ψυχολογίας, εκπαίδευσης, αστρονομίας, κτλ.)

•  διασκέδαση (σπαζοκεφαλιές, παρουσιάσεις, βίντεο, κτλ.)

•  χρήσιμες συνδέσεις για εκπαιδευτικά site, εταιρειών και περιοδικών, αλλά και sites με χιλιάδες ηλεκτρονικά κυκλώματα και εκπαιδευτικά κιτ

Για προτάσεις, απόψεις και σχόλια μπορείτε να μου στείλετε e-mail.

Το site αυτό είναι αφιερωμένο στην μνήμη

του αδικοχαμένου αδερφικού μου φίλου

Σάκη (Ιωσήφ) Ιωάννου.

[κάντε κλικ εδώ για να ακούσετε το τραγούδι - αφιέρωση]