Προσωπικές πληροφορίες
1996-2001: Πτυχιούχος Πανεπιστημίου
Σχολή Θετικών Επιστημών
Τμήμα Πληροφορικής

2002: Κάτοχος ECDL (European Computer Driving Licence) δηλαδή του ευρωπαϊκού διπλώματος κατάρτισης στους υπολογιστές

1994: Απολυτήριο Γενικού Λυκείου Νέας Βύσσας
Προϋπηρεσία ως
Καθηγητής

2008-09
1)Στα ΚΕΕ Έβρου (Κέντρα Εκπαίδευσης Ενηλίκων) στο εξής πρόγραμμα:
• Πληροφορική ΙΙ: Βασικές έννοιες Η/Υ στη σημερινή κοινωνία της πληροφορίας. Σύνολο ωρών διδασκαλίας 50.

2)
Στα ΙΔΕΚΕ (Ινστιτούτα Διαρκούς Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Ενηλίκων) στο πρόγραμμα ΗΡΩΝ 2.
Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Απόκτηση Βασικών Δεξιοτήτων στις Νέες Τεχνολογίες. Σύνολο ωρών διδασκαλίας 50.

Συνολικός αριθμός ωρών διδασκαλίας για το έτος 2008-09: 100

2007-08
Στα ΚΕΕ Έβρου (Κέντρα Εκπαίδευσης Ενηλίκων) στα εξής προγράμματα:
• Πληροφορική ΙΙI: Εισαγωγή σε υπολογιστικά φύλλα-παρουσιάσεις-βάσεις δεδομένων. Σύνολο ωρών διδασκαλίας 50.

Συνολικός αριθμός ωρών διδασκαλίας για το έτος 2007-08: 100

2006-07
1) Στα ΚΕΕ Έβρου (Κέντρα Εκπαίδευσης Ενηλίκων) στα εξής προγράμματα:
• Πληροφορική IV: Προχωρημένα θέματα στα Υπολογιστικά Φύλλα, Παρουσιάσεις και Βάσεις Δεδομένων. Σύνολο ωρών διδασκαλίας 50.
• Πληροφορική V: Πολυμέσα - Web Publishing.
Σύνολο ωρών διδασκαλίας 50.

2) Στα ΙΔΕΚΕ (Ινστιτούτα Διαρκούς Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Ενηλίκων) στο πρόγραμμα ΗΡΩΝ.
Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Απόκτηση Βασικών Δεξιοτήτων στις Νέες Τεχνολογίες. Σύνολο ωρών διδασκαλίας 95.

Συνολικός αριθμός ωρών διδασκαλίας για το έτος 2006-07: 195

2005-06

1) Στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση στο μάθημα Νέες Τεχνολογίες (Ολοήμερα δημοτικά σχολεία: 1o Ορεστιάδας, 6o Ορεστιάδας, 7o Ορεστιάδας ). Σύνολο ωρών διδασκαλίας 368.

2) Στο Ι.Ε.Κ Διδυμοτείχου για το Γ’ και Δ’ Εξάμηνο της ειδικότητας Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής στα μαθήματα:
• Βάσεις Δεδομένων ΙΙ – θεωρία. Σύνολο ωρών διδασκαλίας 28.
• Νομοθεσία θεμάτων Πληροφορικής. Σύνολο ωρών διδασκαλίας 42.

3) Στα ΚΕΕ Έβρου (Κέντρα Εκπαίδευσης Ενηλίκων) στα εξής προγράμματα:
• Τεχνολογίες Πληροφορικής και Επικοινωνιών.
Σύνολο ωρών διδασκαλίας 250.
• Οικονομία – Διοίκηση – Επιχειρήσεις ΙΙ. Σύνολο ωρών διδασκαλίας 25.

4) Στο Διεθνές Κέντρο Σπουδών ΑΧΟΝ Ορεστιάδας (εκμάθηση εφαρμογών Πληροφορικής - ECDL). Σύνολο ωρών διδασκαλίας 262.

5) Στη Σχολή Αστυφυλάκων του Διδυμοτείχου για το Α’ και Β’ εξάμηνο των πρωτοετών, καθώς και για το Γ’ και Δ’ εξάμηνο των δευτεροετών δοκίμων αστυφυλάκων (εκμάθηση εφαρμογών Πληροφορικής-Office). Σύνολο ωρών διδασκαλίας 156.

6) Στα ΙΔΕΚΕ (Ινστιτούτα Διαρκούς Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Ενηλίκων) στο πρόγραμμα ΗΡΩΝ.
• Εκπαίδευση Ενηλίκων στην Απόκτηση Βασικών Δεξιοτήτων στις Νέες Τεχνολογίες. Σύνολο ωρών διδασκαλίας 30.

Συνολικός αριθμός ωρών διδασκαλίας για το έτος 2005-06: 1211

2004-05
1) Στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση στο μάθημα Νέες Τεχνολογίες (Ολοήμερα δημοτικά σχολεία: 4o Ορεστιάδας, Νέας Βύσσας, Ριζίων). Σύνολο ωρών διδασκαλίας 322.

2) Στο Ι.Ε.Κ Διδυμοτείχου για το Α’ Εξάμηνο των παρακάτω ειδικοτήτων:
• Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής (μάθημα: Εισαγωγή στην Πληροφορική – εργαστήριο). Σύνολο ωρών διδασκαλίας 56.
• Τεχνικός Τεχνολογίας Internet (μάθημα: Dream weaver – εργαστήριο). Σύνολο ωρών διδασκαλίας 28.

3) Στο Διεθνές Κέντρο Σπουδών ΑΧΟΝ Ορεστιάδας (εκμάθηση εφαρμογών Πληροφορικής - ECDL). Σύνολο ωρών διδασκαλίας 302.

4) Στη Σχολή Αστυφυλάκων του Διδυμοτείχου για το Γ’ και το Δ’ εξάμηνο των δευτεροετών δοκίμων αστυφυλάκων (εκμάθηση εφαρμογών Πληροφορικής-Office). Σύνολο ωρών διδασκαλίας 78.

Συνολικός αριθμός ωρών διδασκαλίας για το έτος 2004-05: 786

Σεμινάρια

2004: Παρακολούθηση προγράμματος κατάρτισης με τίτλο ’’Στελέχη σχεδίασης και ανάπτυξης ιστοχώρων και δυναμικών εφαρμογών στο διαδίκτυο (web designers)’’, διάρκειας 400 διδακτικών ωρών.
Διοργάνωση:’’ΔΗΜΗΤΡΑ’’ Κέντρο Ενημέρωσης και Επιμόρφωσης Α.Ε. με την συγχρηματοδότηση του Ευρωπαϊκού Κοινοτικού Ταμείου (ΕΚΤ).

2005: Παρακολούθηση σεμιναρίου με θέμα ‘’Ολοήμερο δημοτικό σχολείο’’ που πραγματοποιήθηκε στο Διδυμότειχο. Διοργάνωση: Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Έβρου

Γλώσσες
1993: Κάτοχος διπλώματος αγγλικής γλώσσας First Certificate in English (Lower), University of Cambridge.

Άριστος γνώστης της βουλγάρικης γλώσσας
Μελέτες-Δημοσιεύσεις
2001: Πτυχιακή εργασία με θέμα ‘’ Ζήτηση στα έγγραφα XML μέσω χρησιμοποίησης των DOM API και των SAX API ‘’ με άριστη βαθμολόγηση
Λοιπά
Έχω εκπληρώσει τη στρατιωτική μου θητεία
Χόμπι
Αθλητισμός (ειδικότερα τέννις), σκάκι, σινεμά, ταξίδια κ.α.