ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

Γεννήθηκα το 1971 στη Λευκάδα .Φοίτησα στα δημόσια σχολεία της πόλης και το 1988 γράφτηκα στο Π.Τ.Δ.Ε. Αθηνών το οποίο τελείωσα το 1992.Το διάστημα 1993-1994 υπηρέτησα τη στρατιωτική μου θητεία στο Πέπλο Έβρου και στην Ξάνθη.Το 1998 διορίστηκα μέ το διαγωνισμό του Α.Σ.Ε.Π. δάσκαλος στο νομό Λευκάδας .Υπηρέτησα διαδοχικά στα δημοτικά σχολεία 2/θ Μαραντοχωρίου,4/θ Μεγανησίου (διευθυντής) . Το σχολικό έτος 2001-2002 αποσπάστηκα στο 8/θ 3ο Δ.Σ. Λευκάδας και είχα αναλάβει το ολοήμερο τμήμα.Έχω την οργανική μου θέση στο ολοήμερο τμήμα του Δημοτικού Σχολείου Σφακιωτών Λευκάδας και το σχολικό έτος 2002-2003 υπηρετώ με απόσπαση στο 2/θ Δημοτικό Σχολείο Μαραντοχωρίου Λευκάδας.
          Ταυτόχρονα έχω εκλέγεί Γραμματέας του τοπικού συλλόγου εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης .Μου αρέσει να ασχολούμαι με τους Η/Υ και ειδικά με το internet. Έχω φτιάξει αρκετά Εκπαιδευτικά προγράμματα με το πρόγραμμα Toolbook και προσπαθώ με κάθε τρόπο να εφαρμόζω τις νέες τεχνολογίες στην καθημερινή εκπαιδευτική πράξη.Στο Δημοτικό Σχολείο που υπηρετώ σήμερα δε διαθέτουμε υπολογιστές.

Στο δημοτικό σχολείο Μεγανησίου με μαθητές μου:

Λίγο χιούμορ....

Aρχική