Home | hot pepper quiz creator |

Συμπλήρωση κενών

• Η εικόνα στα αριστερά δείχνει μια ομάδα 4 ερωτήσεων, όπου ο μαθητής καλείται να γεμίσει τα 4 κενά, ένα προς ένα
  • Κάθε φορά που απαντά σε ένα κενό, ενημερώνεται αμέσως για την ορθότητα της απάντησής του
  • Αν η απάντηση είναι σωστή, τότε αυτή η απάντηση γεμίζει το κενό, αλλιώς το κενό παραμένει άδειο
Το συγκεκριμένο 1ο κενό είναι ερώτηση τύπου Πολυμεσικών Πολλαπλών Επιλογών και θα συμπληρωθεί με την ετικέτα του «σωστού» πίνακα.

Συμπλήρωση κενών

Η συγκεκριμένη ερώτηση είναι τύπου Πολλαπλών Επιλογών Κειμένου. Το κείμενο της σωστής επιλογής θα πληρώσει το αντίστοιχο κενό.

Συμπλήρωση κενών

Μόνο σε τούτο το τελευταίο κενό, θα χρειαστεί, ο μαθητής, να πληκτρολογήσει την απάντησή του.
Σε όλα τα προηγούμενα, επέλεγε την απάντησή του μέσα από ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών.

Κλικάροντας πάνω στο κείμενο, ο μαθητής, μπορεί να μετακινηθεί σε άλλο κενό.