Αρχική σελίδα Λύκειο Τρίτη Λυκείου Γλώσσα ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ

Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΑ

Η Γ Λυκειου του Γ.Λ.Τ. κουφονησιων πραγματοποιησε την σχολικη της εκδρομη στην Πραγα στο διαστημα 9-14 δεκεμβριου 2012. Η επιλογη του χρονου εγινε με κριτηριο την απερισπαστη στη συνεχεια προετοιμασια των μαθητων για τις πανελλαδικες εξετασεις κατι στο οποιο μπορει να συμβαλλει υπαρξη μεγαλης χρονικης αποστασης αναμεσα στα δυο γεγονοτα. Η επιλογη της τοποθεσιας εγινε απο τους μαθητες και τις μαθητριες του σχολειου μετα απο δικη τους ερευνα. Καθοριστικο ρολο στην επιλογη αυτη επαιξε η διαθεση των παιδιων να επισκεφθουν και να γνωρισουν μια τοποθεσια με διαφορετικο περιβαλλον απο εκεινο της καθημερινοτητας τους. Οι αριστες εντυπωσεις των παιδιων και μονιμως ευχαριστη διαθεση τους σε ολη τη διαρκεια της εκδρομης δικαιωσε τελικα την επιλογη της Πραγας ως προορισμο για την εκδρομη της τελευταιας ταξης του λυκειου.

εορτολογιο

div style="width:150px;text-align:center;">Εορτολόγιο